Öğretmen Diyarı

2016 ÖZÜR GRUBU MAĞDURİYETİNİN ÇÖZÜMÜ BELLİ LOKAL YANİ BÖLGESEL ALAN DEĞİŞİKLİĞİ

Özür grubu mağduru öğretmenler bakanlık yetkilileriyle yaptığı görüşmede yetkililerden istediğiniz illerde açığımız sıfır özür grubunda il emrini veremeyiz cevabını almaktadır. Öğretmenler özür grubu mağduriyetlerinin giderilmesi için ağustos özür grubunu beklemeye mecbur bırakılmaktadır. Halbuki ağustos özür grubunda da öğretmenlerin tayini çıkmayacak çünkü o zamanla bu zaman arasında hiç bir fark olmayacak yine açık sıfır olacak. 2016 özür grubunda mağdur olan öğretmenlerin yüzde doksanı sınıf öğretmenliği branşından olan öğretmenlerdir. 2016 özür grubu mağduriyeti ve norm fazlası öğretmen sorununda tek çözüm var. Lokal yani bölgesel alan değişikliğidir.

Lokal bölgesel alan değişikliği ile neyi kastetmekteyiz biraz ondan bahsedelim. Şuan sınıf öğretmeni açığı sıfır olan ve norm fazlası sınıf öğretmeni olan yaklaşık 15 il vardır. Sadece bu 15 ile özel yapılacak alan değişikliği ile özür grubu mağduriyeti de norm fazlası öğretmen sorunu da ortadan kalkacaktır. Milli eğitim bakanlığına tavsiyemizdir özür grubu mağduriyetinde hemen il emrini vermelidir ve devamında bu bahsettiğimiz 15 ile özel alan değişikliğini yapmalıdır. Milli eğitim bakanlığı böyle yaparsak alan değişikliği bekleyen öğretmenler dava açabilir diye bir tereddüte kapılmamalıdır dava açılsa bile açılan davalar en fazla 100 tane olur. Ama özür grubu mağduru öğretmenlerden binlerce dava açılacak Milli eğitim bakanlığı bahsettiğimiz uygulamayı yaparsa binlerce özür grubundan açılacak dava ile uğraşmamış olacak.

_2016 ÖZÜR GRUBU TAYİNİNDE AİLESİNDEN AYRI BIRAKILAN ÖĞRETMENLER_

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Serap Koçtürk 2 yıl önce

Kavuşturun aileleri... Seçim öncesi (aile birliğine önem veriyoruz)- seçim sonrası(norm varsa tayin olursun)... Kızım ve eşinden ayrı nasıl iyi bir nesil yetiştirmemizi beklersiniz? Mutsuz ailesinden eşinden evladından ayrı nasıl verimlilik beklersiniz? Aklınız alıyor mu bir anne çocuğundan ayrı,çocuk annesinden... Norm bekleyecekti olursak 10 -15 yıl beklememiz gerekir.bizden önce il ilce emri ile gidenlerin aile olarak bizden ne farkı vardı da mağdur edilmediler? Çifte muamele yapmasınlar...biz de bu devletin ogretmeniyiz...

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim