Öğretmen Diyarı

2016 Özür Grubu (Eş ve Sağlık Özrü) Atama Norm Açıkları Ne Zaman Açıklanacak?

7 Ocak 2016 tarihinde başlayan özür grubu başvuruları bugün (13 Ocak)'ta sona erdi. Okul tercihleri ise 18-21 Ocak tarihleri arasında yapılacak. Şimdi herkes sabırsızlıkla 2016 özür grubu atamaları için "Hangi okullarda norm açığı var?" sorusunun ne zaman açıklanacağını bekliyor.
13 Ocak 2016 tarihinde biten başvuruların ardından 18 Ocak tarihinde başlayacak olan tercihler öncesi öğretmenleri norm açığı olan okullar hakkında merak sarmış durumda. 2016 Özür grubu ataması tercih kılavuzunda norm açığı olan ve özür grubu başvurusu yapıldığı için muhtemel norm açığı olacak okulların http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanacağı belirtiliyor. Ancak norm açıklarının 18 Ocak tarihinde mi yoksa daha önceden mi yayınlanacağı konusunda net bir bilgi yok.

Norm açığı olan okullar açıklandıktan sonra öğretmenler 21 Ocak tarihine kadar tercihlerini yapabilecekler. Yer değiştirme takvimine göre 21 Ocak tarihinde biten tercihlerin ardından 25 Ocak tarihinde il içi, il dışı sağlık ve eş durumu tayinleri sonuçları açıklanacak. Tayin hakkı kazanan öğretmenler 26 Ocak tarihinden itibaren kurumları ile ilişik kesip, yeni kurumlarında göreve başlayabilecekler. 

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol