Öğretmen Diyarı

2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Giriş Belgeleri YAYINLANDI!
 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Başvuru Şartları ve Kılavuzu 2016 Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 20 Mart 2016 Tarihinde yapılması planlanan Müdür yardımcılığı Sınavı Kılavuzunu yayımladı. Kılavuza göre 25 Ocak 2016 tarihinde başlayan 2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Başvuruları 17 Şubat 2016 tarihinde sona ermişti. Fakat İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Merkez Atama Daire Başkanlığı tarafından başvuru tarihlerine ilişkin bir duyuru yapıldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı Müdür Yardımcılığı Sınav Giriş Belgelerine adaylar, MEBBİS girişi yapıp başvuru sayfasında bulunan üst kısımdaki rapor al düğmesinden müdür yardımcılığı sınav giriş yeri belgelerini yazdırabileceklerdir.


Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınavı başvuruları 17 Şubat 2016 tarihi saat: 17.00' de sona ermiştir. 
Ancak, sınava girecek adaylardan sınav ücretini yatırıp müracaat edemeyenlerin müracaatlarının alınabilmesi bakımından başvuru sistemi bugün (18/02/2016) saat 23.59' a kadar açılmıştır.

Bilgilerinizi rica ederim.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü
Merkez Atama Daire Başkanlığı

Müdür yardımcılığına başvuracak adaylara sınav ücreti yatırma ve sınav başvurusu yapmaları için 24 gün süre tanınacak. Bu süre içerisinde sınav başvurusu yapmayan ve ücretini yatırmayan adaylar sınava girme hakkı elde edemeyecekler. Daha sonra da fotoğraflı sınav belgesi alımı işlemi yapılacak. Bu süre de 10 günlük bir zaman zarfı içerisinde gerçekleştirilecek. 

Sınav da 20 Mart Pazar günü saat 14,00 da yapılacak. Sınav sonuçları da yaklaşık bir ay sonra 18 nisan da açıklanacak. Bu süreçte başvuru yapacak adayların gerekli şartları taşımaları ve belgeleri ibraz etmeleri gerekiyor.

Müdür Yardımcılığı Sınavı Başvuru Kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı'nın www.meb.gov.tr adresinde yayınlandı.

MEB Müdür yardımcılığı görevde yükselme sınavındaki sınav konuları ve soru dağılımı 


Bakanlığın yayınlamış olduğu duyuruya göre müdür yardımcısı olmak isteyen öğretmenlere 20 Mart 2016 Pazar günü saat 14.00'da 100 soru yöneltilecek. Bu 100 soru 20 ayrı bölüme ayrılarak çeşitli yüzdelerle dağıtıldı. En çok soru çıkacak iki kısım Türkçe Dilbilgisi ve Genel Kültür kısımları olacak. Bu bölümlerden her birinden 10'ar soru sorulacak.

FOTOĞRAFLI SINAV GİRİŞ BELGESİ

ÖDSGM tarafından adayların sınava girecekleri yerler ile kimlik bilgilerini gösteren fotoğraflı sınav giriş belgeleri http://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Ayrıca, fotoğraflı sınav giriş belgesi adaylar tarafından internet ortamından alınacak ve bağlı bulundukları Eğitim Kurumu/Birimi tarafından onaylanacaktır. Adaylara sınav giriş belgesi posta yoluyla ayrıca gönderilmeyecektir.

2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı KILAVUZ İÇİN TIKLAYIN

MEB Yönetici atamada 2016 yılı müdür yardımcılığı sınavı için geri sayım başladı. İlk olarak sınav başvuru klavuzu yayınlandı ve başvuru şartları belli oldu. Bu sınav müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı için yapılacaktır. Tabi bu sınava her öğretmen katılamayacak. Katılabilmenin öncelikli şartı kılavuzdaki şartların tutması olacaktır. Bir diğer husus da sınav ücretinin zamanında yatırılması olacaktır. 

BAŞVURU ŞARTLARI 

Bu Yönetmelik’in 7/c maddesinde; “Bakanlık kadrolarında adaylık dâhil en az dört yıl öğretmen olarak görev yapmış olmak,” hükmü yer almaktadır. Bu sürenin hesaplanmasında; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B Maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmenlik, asker öğretmenlik, yıllık izin, hastalık izni ve aylıksız izinde geçen sürelerin tamamı değerlendirilir. Dört yıllık sürenin hesabında; sınava başvuru tarihinin son günü olan 17/02/2016 tarihi esas alınacaktır.  Söz konusu sınava; Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik’ te belirtilen şartları taşımak kaydı ile yurt dışında öğretmen olarak görevli bulunanlar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu kapsamında aylıksız izinli olanlar da başvuruda bulunabilirler.  UYARI:  Halen müdür yetkili öğretmen olarak görev yapanlar hariç olmak üzere, eğitim kurumu yöneticisi olup, 2015-2016 eğitim öğretim yılının son günü itibariyle aynı eğitim kurumunda ve aynı unvanda dört yıllık ya da aynı eğitim kurumunda ve aynı unvanda müdür başyardımcılığı veya müdür yardımcılığında toplam sekiz yıllık görev süresini doldurmamış olanlar, yazılı sınava müracaat edemeyeceklerdir.  Yöneticilikte geçen dört yıllık sürenin hesabında; en son yapılan görevlendirme tarihinden itibaren aynı unvanla geçirilen hizmet sürelerinin toplamı esas alınacaktır. 6528 sayılı Kanundan önce atanıp halen eğitim kurumu yöneticisi olanlar bakımından aynı ve farklı eğitim kurumlarında aynı unvanla geçen görev sürelerinin tamamı dikkate alınacaktır.

Kaynak: 
Kpss - Sınav: 2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Giriş Belgeleri YAYINLANDI! 2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim