Öğretmen Diyarı

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Başlarken, Okullarda Ders Zili Hazırlığı Başladı!
Bağcılar Belediyesi ekipleri, 2016-2017 eğitim ve öğretim sezonu hazırlıkları kapsamında tüm okulları köpüklü suyla yıkadı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ilçedeki okullarda 2016-2017 eğitim ve öğretim dönemi heyecanı yaşanıyor. Eğitim yuvaları, yeni sezonda öğretmen ve öğrencilere hizmet vermek üzere hazırlandı.     

İlçedeki 104 okul güvenlik kameraları, projeksiyon sistemi ve bilgisayarlarla donatılarak güvenli bir ortam hazırlandı. Yaklaşık 180 bin öğrencinin eğitim gördüğü okullardaki sınıflar, laboratuvarlar ve öğretmen odaları temizlik ekipleri tarafından köpüklü suyla temizlenerek ilaçlandı.     


İlçedeki okullarda öğrencilerin teneffüs saatlerini ve boş vakitlerini daha iyi değerlendirmesi amacıyla kitap okuma ve fiziksel gelişimine yönelik bahçeler kuruluyor. Uygulama kapsamında ilkokulların bahçe zemin ve duvarları boyanarak değişik renklerle süsleniyor.     

Bu eğitim ve öğretim döneminde de ekipler okulların kantinini hijyen denetiminden geçirecek. Ekipler, kantin görevlilerine bu konuda eğitim de verecek. Yine, Bağcılar Belediyesinin desteğiyle diş taramasından geçirilecek öğrencilere diş bakım seti dağıtılacak.     

Okullara kamera kuruldu     

İlçenin üniversite şehri haline gelmesini amaçladıklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, belediyenin görevi olmamasına rağmen eğitimle ilgili her türlü yatırımı gerçekleştirdiklerini belirtti.     

Çağırıcı, 1992'de 16 devlet okulunun bulunduğu ilçede şimdi 104'ü devlet, 89'u özel okul olmak üzere 193 okulun hizmet verdiğini kaydederek, "İlçemizde yaklaşık 180 bin öğrenci eğitim görüyor. Sözleşmeli öğretmenlerle birlikte 7 bin 500 kişilik bir öğretmen kadromuz var. İnşaatı devam eden 11 okulumuz var ve önümüzdeki yıl 7 okulun daha temelini atacağız" dedi.     

İlçedeki okulların temizliğinin yanında güvenli eğitim ortamı sunmak amacıyla MOBESE kameraları da kurduklarını dile getiren Çağırıcı, öğrencilerin 7 kapalı yüzme havuzundan ücretsiz yararlandığını anlattı.

Kaynak:AA - Fotoğraf: İHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim