Öğretmen Diyarı

2015 Öğretmen Rotasyonu Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ilk rotasyon duyurusunda öğretmenlerin rotasyon kapsamındaki yer değiştirme başvuruları 20-24 Temmuz 2015 tarihleri arasında alınacağı ve atamaların 29 Temmuz 2015 tarihinde yapılacağı duyurulmuştu.

Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı 2 Kez Rotasyon tercih tarihlerinde değişiklik yaparak tercih süresini uzatmıştı. 1.Duyuru: MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden Yapılan duyuru: Öğretmenlerin 2015 Yılı Aynı Eğitim Kurumunda Azamî Çalışma Süresine Bağlı Yer Değiştirmeleri Başvuru Süresi 27/07/2015 Saat 17:00 kadar uzatılmıştır.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü   2.Duyuru: Öğretmenlerin 2015 Yılı Aynı Eğitim Kurumunda Azamî Çalışma Süresine Bağlı Yer Değiştirmeleri Başvuru Süresi Aynı eğitim kurumunda 15 yıl çalışma süresini tamamlayan öğretmenlerden bazılarının başvuruda bulunmadığı görülmüştür.

Bu nedenle başvuruda bulunmayanların bir an önce başvurusunun yapılmasının sağlanması bakımından başvuru işlemleri 28/07/2015 mesai bitimine kadar uzatılmıştır. Başvuruda bulunmayan öğretmenlerimizin, yer değiştirme işlemleri resen yapılacağından öğretmenlerimizin başvuruda bulunmaları gerekmektedir. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Bu Bilgiler ışığında Rotasyona tabi öğretmenlerin tercih sonuçlarının 31 Temmuz 2015 tarihinde açıklanması bekleniyor.Kamudanhaber.com sitesi olarak konu ile ilgili gelişmeleri yakından takip edecek olup tercih sonuçları açıklandığında anlık olarak siz takipçilerimizle paylaşacağız. Rotasyona uğrayan Öğretmenlerimize tercihleri sonucunda yeni görev alacakları kurumlarda şimdiden başarılar dileriz.

Kaynak:Kamudanhaber


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim