Öğretmen Diyarı

2015 Ağustos Öğretmen Ataması ne zaman yapılacak ? Ağustos Öğretmen Ataması Olacakmı? Hangi Branş Kaç Kadro? - 2015 öğretmen atamaları ne zaman

Öğretmenlerin merakla beklediği atama haberi netleşmeye başladı. 47 Bin olarak söylenen rakma ne yazık ki 37 bin civarında bir atama rakamına dönüştü. Bu da atama bekleyen yaklaşık 10 bin öğretmende hayal kırıklığı yarattı.


Beklenen öğretmen atamalar konusunda netlik hala sağlanamamış bulunmaktadır. Beklenen Nisan ataması ertelenme kararı alırken Temmuz ataması şimdi gündeme gelmiş bulunmaktadır. Beklenen 47 bin öğretmen ataması ne zaman gerçekleşecek hala beklenmektedir. kaç öğretmen ataması yapılacak 2015 öğretmen ataması…


MEB'de ataması yapılmayan öğretmen adayları seçimlerden önc? öğretmen ataması istiyor.... Öğretmen adaylarımız haklı olarak Nisan ayında ek atama bekliyor. Haziran ayında g?nel seçimlere gidecek hükümet öğretmen atamaları konusunda müjde v?recek mi ? Geçtiğimiz günlerde NTV'de programa katılan Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU , öğretmen atamaları konusunda topu Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI Bey'e attı. Sonuç olarak ; Atama bekleyen yüzbinlerce öğretmen adayımız haklı olarak , seçim öncesinde öğretm?n atamasının yapılmasını istiyor. 2015 Kpss sınavı yapılmadan öğretmen atamaları yapılmalıdır. Yıllardır atama bekleyen öğretmenlerimizin bir kısmının sorunu bu şekilde çözülebilir. Bakanlığın 2015 yılında öğretmen açığı kadar bir defada öğretmen alımı yapması ve ücretli öğretmenliği kaldırması gerekir.Başbakanlık'a sunulan taslak yönetmeliğe göre; ilk ataması yapılan aday öğretmenler, en az bir yıl çalıştıktan sonra performans değerlendirmesine alınacak.


Bu değerlendirme müfettiş, okul müdürü ve bir danışman öğretmen tarafından ilk dönemde bir, ikinci dönemde iki kez yapılacak.


Nihai puanda 1. değerlendirmenin yüzde 10'u, ikincinin yüzde 30'u, üçüncü değerlendirmenin yüzde 60'ı dikkate alınacak.

 

haberport.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol