Öğretmen Diyarı

2015-2016 EĞİTİM YILININ GEÇ BAŞLAMASI ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİ NASIL ETKİLEYECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının başlangıcının 28 Eylül 2015 yılının başına alınması sebebiyle bazı hususlara açıklık getirdi.

Bakanlıktan yapılan duyuruya göre, eğitim ve öğretime 2 hafta geç başlanması kapsamında:

1) Öğretmenler için 1 Eylül 2015 tarihinde başlayacak olan seminer ve meslekî çalışmalar, öğretmenlerin talepleri doğrultusunda istedikleri il ve ilçe müdürlükleri tarafından koordine edilecektir..

2) 14 - 18 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılması gereken eğitim öğretim faaliyetleri dolayısıyla oluşacak boşluk, iş takviminde eğitim öğretim yılının sonuna eklenmiş, ders kesim tarihi 17 Haziran 2016 olarak değiştirilmiştir.

3) 21 - 22 ve 23 Eylül 2015 tarihlerinde yapılamayacak dersler için yıl içinde yoğunlaştırılmış telâfi programı uygulanacaktır.

4) Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının beşinci sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime uyum programları da okulların açıldığı ilk hafta içinde eğitim öğretim süreci ile birlikte gerçekleştirilecektir.

5) Öğretmenlerin her eğitim öğretim döneminin başlangıcında aldığı eğitim öğretime hazırlık ödeneğine ilişkin takvimde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Söz konusu ödenek bayram öncesi öğretmenlere ödenecektir.

 

Kaynak: www.memurunyeri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol