Öğretmen Diyarı

2014 Özür Grubu (Eş Durumu) Yer Değiştirme Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yaptıığı resmi açıklama ile Öğretmenlerin Özür Durumuna Bağlı  Yer Değiştirmeleri takvimi TEOG sonuçlarına göre yeniden şekilleniyor. Buna göre 2014  özür grubu yer değiştirme tarihleri aşağıdaki tabloda yer aldığı gibidir. Özür durumu yer değiştirme tarihleri takvimi, eş durumu ataması ne zaman tarihi

 

Öğretmenlerin Özür Durumuna Bağlı  Yer Değiştirmeleri de tabloda yer almaktadır.

 

Önemli MEB Açıklaması: Ortaöğretim kurumunu merkezi sınavına giren öğrenciler ise, 31 Temmuz-8 Ağustos 2014 tarihleri arasında internet üzerinden tercih yapacak. A ve B olmak üzere iki grupta tercih yapacak olan öğrencilerin yerleştirme sonuçları, 22 Ağustos 2014'te duyurulacak ve kesin kayıt işlemleri yapılacak. 

Bu durum bir ortaöğretim kurumunu merkezi sınavla kazanan çocuğu bulunan öğretmenlerin takvim nedeniyle özür durumu yer değiştirmelerine başvuru yapamamasına neden olacaktır.

 

Bu durum hakkında MEB yetkilileri ile yaptıgımız görüşmede; Bir ortaöğretim kurumunu merkezi sınavla kazanan çocuğu bulunan öğretmenlere göre "Yaz Dönemi Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeler"i takvimini tekrar düzenleyeceklerini bu durumdaki öğretmenlerin rahatlıkla başvuru yapabileceklerini bildirmişlerdir.

ÖĞRETMENLERİN ÖZÜR GRUBU YER DEĞİŞTİRME VE ATAMA İŞLEMLERİ

Yaz Dönemi Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeler 04-08 Ağustos 2014 1. Aşama Başvuruların Alınması 11-15 Ağustos Tercih Başvurularının Alınması 19-20 Ağustos Atamaların Sonuçlandırılması

 

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol