Öğretmen Diyarı

2013 İl İçi ve İl Dışı Yer Değiştirme Gecikecek mi?..


Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre İl içinde ve iller arası yer değiştirmeleri duyurusunun en geç 15 Mayıs tarihine kadar Bakanlığın internet sayfasında yayınlanması gerekmektedir. Konu ile ilgili mevzuat değerlendirmemiz ve takvim öngörümüz için tıklayınız.  Peki 2013 İl İçi ve İl Dışı Yer Değiştirme Gecikecek mi?

Duyuruda; kimlerin yer değiştirme isteğinde bulunabileceği, başvuru yeri, şekli ve süresi ile yer değiştirmeye ilişkin diğer hususlara yer verilmesi gerekiyor.

Ancak henüz;

Türkiye genelinde bulunan İlkokul ve Ortaokulların hepsinin tam  dönüştürülmesi gerçekleştirilmedi. Bu hususta İl Milli Eğitim Müdürlükleri Merkez İlkokul ve Ortaokul Müdürleri, İlçe İlkokul ve Ortaokul Müdürleri ile genel değerlendirme toplantısı yapmaktadırlar.

Henüz aşağıdaki sorular netleşmedi:

Okulun tamamen İlkokula dönüşmesi halinde kaç sınıf öğretmeni normu ihtiyacı olacak ve kaç branş öğretmeni açığa çıkacak?

Okulun tamamen Ortaokula dönüşmesi halinde kaç branş öğretmeni normu ihtiyacı olacak ve kaç sınıf öğretmeni açığa çıkacak?

Bu nedenlerle 2013 İl İçi ve İl Dışı Yer Değiştirme Gecikme ihtimali var.  Bakanlık gerekli tedbirleri daha 15 günü varken almalı ve süreci hızlandırmalıdır. 2012 yılı Yaz tatilini yer değişikliği sıkıntılarıyla geçiren öğretmenlere aynı durum yaşatılmamalı, 2013 İl İçi ve İl Dışı Yer Değiştirme zamanında yapılmalıdır.

Ajanskamu.com
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim