Öğretmen Diyarı

2010 Yılında Atanan Öğretmenler İçin Umut Işığı

2010 yılında kopyacılar nedeni ile 30 bin öğretmen ataması Aralık ayında yapılmıştı. 2010 yılında atanıp, herhangibir özür nedeni ile tayin isteyemeyen öğretmenler, 3 ay yüzünden bir yıl sonra tayin isteyebilecekler. Bu hususta mağdur olan öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi hususunu personelmeb sitesi olarak kamuoyu ile paylaşmıştık. Sendikaların harekete geçmesi gerektiğini belirtmiştik. Yazımızı görmek için tıklayınız.  Yazımız üzerine harekete geçen Türk Eğitim Sen, MEB’e bu sorunu iletmişti. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü bu sorunun not edildiğini Türk Eğitim Sen’e bildirmiştir. Türk Eğitim Sen Web sitesinde yer alan yazıyı ve MEB'in cevabını yayınlıyoruz; 


Bilindiği üzere 2010 yılı Temmuz ayında yapılan KPSS sınavının iptal edilmesi sebebiyle MEB tarafından 2010 yılı Eylül ayı içinde yapılması gereken öğretmen atamaları Aralık ayında yapılmıştır. Bu sebeple, 2010 yılının Aralık ayında ilk defa atanan ya da aynıtarihte KPSS puanıyla sözleşmeli statüden kadroya geçen öğretmenlerimiz açısından 2013 yılı yer değiştirme döneminde hizmet başlangıç tarihi olarak 15 Eylül tarihinin esas alınması mağduriyetlere yol açacaktır.

Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda 2013 yılına mahsus olmak üzere, il içi ve il dışı yer değiştirme döneminde hizmet başlangıç tarihi olarak 31 Aralık tarihinin esas alınması yoluyla mağduriyetlerin önlenmesini talep etmiştik.

Milli Eğitim Bakanlığından yazımıza gelen cevabi yazıda; talebimizin, yönetmelik değişikliği çalışmalarında değerlendirileceğini sendikamıza bildirmiştir.

Cevabı yazı için TIKLAYINIZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol