Öğretmen Diyarı

2. Özür Grubu Ataması Yapılmalı!

 

MEB in yaptığı en güzel işlerden bir tanesi de ilk il dışı atamada mağdur olan binlerce öğretmenin mağduriyetlerini gidermek adına 2. il dışı atamasını duyurmak oldu. Bu hamleyle birlikte re’sen ataması yapılan ve mağdur duruma düşen zorunlu hizmet yükümlülerine de son bir şans verilmiş oldu. 1-5 Eylül arası yapılacak başvurulardan sonra 9 Eylül tarihinde 2. il dışı tamamlanmış olacak. Bu hamlesinden dolayı da Milli Eğitim Bakanlığı’nı kutluyoruz.

Şimdi Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin yapması gereken tek bir iş kaldı. O da, 2. Özür grubu atamaları…

MEB 2. Özür grubu atamalarını da gerçekleştirirse belki de tarihinde en fazla karışıklığı yaşadığı bu dönemi büyük bir başarıyla atlatmış olacak ve tüm öğretmenler 2014-2015 eğitim öğretim yılına mutlu başlayacaklardır. Yapılacak olası bir 2. özür grubu atamasıyla birincisini sadece bir kaç günle kaçıran öğretmenlerin de yüzü gülecek ve yapılacak olan 2. il dışı atamada farklı yerlere atanacak eşlerin de birleşmesi sağlanacaktır.

Süreç yönetmedeki başarısıyla gündemde büyük yer tutan sayın müsteşar Yusuf TEKİN ve insan kaynakları genel müdürü Hamza AYDOĞDU’nun da bu konuda gerekli çalışmaları yaparak son noktayı koyacağına inanıyoruz. Mutlu bir 2014-2015 eğitim öğretim yılı geçirmek adına son adım olan 2. Özür grubu atamalarının yapılacağına inanıyoruz.

\"logokücük\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim