Öğretmen Diyarı

2 Okul Müdürünün Ataması İptal Edildi

“Görevden Alınan Müdürlerin Yerine Atananlar Mahkemece İptal Edildi”


Eskişehir’de Milli Eğitim Müdürlüğü puanlama sistemi ile görevden aldığı okul müdürlerinin yerine atadığı okul müdürleri de mahkemeden dönüyor. Puanlama sisteminden sonra görevden alınan okul müdürlerinin 2 tanesinin atamasını iptal etti. Mahkemenin kararlarından sonra Milli Eğitim Müdürlüğünün nasıl bir tepki vereceği merak ediliyor.


“MAHKEME, ATAMALAR İÇİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE SÜRE VERDİ”


Eskişehir Barosu üyesi Eğitim Sen Sendikası avukatı Cem Gökçe Uyar ile Eğitim İş Sendikası avukatı Önder Öztürk, Eskişehir 1. ve 2. İdare Mahkemesine dava açarak,görevden alınan okul müdürleri yerine Eti Sosyal Bilimler Lisesi Müdürlüğü görevine atanan Hüseyin Okur ile Kılıçoğlu Anadolu Lisesi Müdürlüğüne atanan Cemal Özkan ve Namık Kemal Ortaokuluna Müdür olarak atanan Mustafa Kayalı’nın atamalarında hukuk dışı işlem yapıldığı ve atamaların durdurulmasını istedi. Mahkeme bu itirazı haklı bularak atamaları durdurdu.  Mahkeme ayrıca müdürlerin görevden alınması için Milli Eğitim İl Müdürlüğüne süre tanıdı.


‘ PUANLAMA SİSTEMİ İLE GÖREVDEN ALAMAZSINIZ’


İki Sendikanın da avukatları Cem Gökçe Uyar ile Önder Öztürk yaptıkları açıklamada Milli Eğitim Müdürlüğünün zorda olduğunu ‘ Mahkeme kararları hemen uygulanmalıdır, puanlama sistemi yanlıştır ve görevden almalar hukuksuzdur.” Dedi.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol