Öğretmen Diyarı

2 Hafta İçinde Müdürü Olmayan Okul Kalmayacak

Kayseri'de müdürü olmayan 300 okula atamalar 2 hafta içinde yapılacak. Müdür mülakatlarının tamamlandığı ve puanların duyurulduğu belirtildi.

 

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, görevden almalar sonrası yeni atama bekleyen 300 okulun müdür atamalarının aralık başında tamamlanacağını söyledi. Okulların halen vekil müdürlerle yönetildiğini belirten Çandıroğlu, “Yaklaşık bin 200 arkadaşımız müdür olabilmek için müracaat etti. Mülakat süreci tamamlandı. Sonuçları ve puanları duyurduk. Münhal duyurusuna çıkıyoruz. Ardından tercihleri alacağız. Kimin puanı hangi okula denk geliyorsa önümüzdeki 2 hafta içinde atamalar yapılacak. Böylece asaleten olmayan okul müdürümüz kalmayacak.” dedi.

 

Görevden almalar ve sonuçlarla ilgili itirazların sonuçlandığını da belirten Çandıroğlu, “İtiraz süresi de sona erdi. Oluşturulan komisyon itirazları değerlendirdi ve maddi hatalar düzeltildi. Kesin sonuçları önceki gün ilan ettik.” ifadelerini kullandı.

 

Müdürlüklerin vekaleten yürütüldüğü okullarda şu ana kadar bir sıkıntı yaşanmadığını savunan Çandıroğlu, bu görevi yapan vekil müdürlere de teşekkür etti. Çandıroğlu, “Yoğun bir süreçte bu işi omuzladılar. Çok şükür herhangi bir problemle karşılaşmadık. İlimizde eğitim öğretimle alakalı 25 proje yürütüyoruz. Bu projelerin yürümesinde de arkadaşlarımız yoğun çaba sarf etti.

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol