Öğretmen Diyarı

15 Temmuz'u anlatanlara ödül

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye girenler ödüllendirildi.

15 Temmuz darbe kalkışmasının birinci yıldönümü dolayısıyla Kaş Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce ortaokullar arasında 'Bağımsızlık, Demokrasi ve Milli İrade' konulu resim, şiir ve kompozisyon, liseler arasında ise kompozisyon yarışması düzenlendi.

Ortaokullar arası resim yarışmasında birinciliği Çavdır Ortaokulu'ndan Ümmü Gülsüm Layık, şiir dalında birinciliği Durmuş-Gülser Ortaokulu'ndan Beyza Nur Tüzer, kompozisyon dalında birinciliği Kasaba Şehit Yusuf Polat YİBO Ortaokulu'ndan Dilek Kanatoğlu aldı. Liselerarası kompozisyon dalında birinciliği Emin Kasapoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi'nden Sedef Güzeloğlu aldı. Törende dereceye giren öğrencilere Kaymakam Bilgihan Bayar tarafından çeşitli hediyeler ve hediye çeki verildi. Kaymakam Bayar, öğrencilerle sohbet ederken, eserleri ve 15 Temmuz hakkında sorular sordu.

Kaymakam Bayar, "Bir ulusun yaşamında, milli iradenin üstünde, bağımsızlığın, demokrasinin üstünde başka bir yüce değeri yoktur. Bunlara sahip çıkma, yüceltme görevi sizindir. 15 Temmuz hain darbe kalkışması ülkemizde demokrasiyi, milli iradeyi rafa kaldırma projesiydi. Kahraman Türk milleti buna izin vermedi" dedi.

DHA

Anahtar Kelimeler:
15 Temmuz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim