Öğretmen Diyarı

15 Bin Öğretmen TEOG Tercih Döneminde Öğrencilere Danışmanlık Yapacak
 Milli Eğitim Bakanlığı 2016 TEOG kapsamında tercih yapacak olan adaylar için tercih danışmanlığı komisyonları açıyor. Açılan komisyonlarda konusunda uzman öğretmenler tercih işlemlerinde öğrencilerine yardımcı olacak. 
2016 Yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Yerleştirme esas puanları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Peki puanların açıklanmasından sonra nasıl bir harita izlenecek? Yerleştirme ve tercih takvimi hakkında nasıl bilgi sahibi olabilirm? Bunlar gibi bir çok sorunun cevabı için MEB 15-25 Temmuz tarihleri arasında Tercih Danışmanlığı Komisyonu kuracak.

2016 TEOG yerleştirmeye esas puanların açıklanmasının ardından, MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, öğrencilerin uzmanlar eşliğinde tercih yaparak kendilerine en uygun üst eğitim programına yerleşmesi amacıyla rehberlik hizmeti başlatılacağı duyurusu yayımlandı. 15-25 Temmuz 2016 tarihleri arasında çalışacak komisyonlar aracılığı ile tercih konusunda donanımlı öğretmen ve yöneticiler, TEOG sınavlarına giren öğrencilere, profesyonel tercih danışmanlığı hizmetinde bulunacak.

15 Bin Öğretmen Tercih Danışmanlığı Yapacak

Tercih Danışmanlığı Komisyonlarında görev alacak olan öğretmenler, öğrenci ve velilere, tercihlerde öğrencinin ilgi ve yeteneğinin dikkate alınması, okul kontenjanları, yüzdelik dilimler, başarı sıralaması, okulların ulaşım, barınma imkanları ve fiziki şartlarına ilişkin bilgi paylaşımlarında bulunacak. Bu uygulama sayesinde öğrenciler, kendilerini çok iyi bir şekilde tanıyan, ilgi ve yetenekleri konusunda bilgi sahibi olan öğretmenlerden destek alacak. Bu komisyonlarda görev yapacak öğretmenlere kaynaklık etmesi amacıyla hazırlanan dokümanlar, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yayımlandı. Komisyonlarda, 15 bin öğretmen görev yapacak.


Kaynak: Kamupersoneli.net  | Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim