Öğretmen Diyarı

14 Milyon İstanbullu Eğitim Şûrasında Buluşuyor!

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü 19. Şura hazırlık çalışmalarını İl MEM ARGE Birimi koordinatörlüğünde İstanbul CVK Bosphorus Hotel'de başlattı.

 

İstanbul  İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Muammer YILDIZ'ın açılış konuşmaları ile başlayan program, 19. Milli Eğitim Şurası Genel Sekreteri Dr. Hüseyin ŞİRİN'in konuşmasını yapmasının ardından 4 ana başlık çerçevesinde oluşturulmuş özel ihtisas gruplarının kendi salonlarında yaptığı görüşmelerle devam etti.

 

Komisyonlarda eğitimin üst kademesinden sivil toplum örgütlerinden temsilciler de bulunuyor.

 

Öncelikle katılımcıların görüşleri kendi istekleri doğrultusunda alınıp ortak karara bağlanıyor.

 

Muhalif görüşlerin de önemsendiği bu komisyonların 19. Şuraya ışık tutacağını belirten Talim Terbiye kurulu başkanlığı genel sekreteri Hüseyin Şirin İstanbul hazırlık çalışmalarından memnun olduğunu söyledi. Gün boyu bütün salonları il milli eğitim müdürümüz Muammer Yıldız'la birlikte bizzat ziyaret ederek görüş ve dilekleri yerinde dinlediler.

 

Bu şuranın diğer illerden farkı ise “Etkileşimli” bir şûra olması. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Bölümü Şube Müdürü Murat ADALI başkanlığında, Ar-Ge birimi öğretmenlerince koordine edinilen İl Komisyon Çalışmaları,sosyal medyaya da açıldı. Twitter'da #İstanbulŞurada başlığı ile şurayı tüm İstanbul halkına açan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu başlık altından 14 Milyon İstanbullu'nungörüşlerine ulaşmayı hedefliyor.

 

İstanbullu'lardan, bu başlığa İstanbul'daki eğitime dair her türlü duygu ve düşüncelerini yazmalarını isteyen Şube Müdürü ADALI, il çalıştayı bittikten sonra bu başlık altında gelen tüm görüşlerin raporlaştırılarak ayrı bir tutanakla 19. Milli Eğitim Şûrası'na göndereceklerini ifade etti.

 

www.istmem.com internet adresinden de paylaşılacak. Ayrıcatweter'da da @istmem ‘i takip ederek Şûra'ya dair bilgileri anlık olarak takip edebileceksiniz.

 

Pazar günü de sürecek olan çalıştaylarda alınan kararlar ve görüşmeler raporlaştırılarak 2-6 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek 19. Milli Eğitim Şûrasına gönderilecek.

 

Murat ADALI

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim