Öğretmen Diyarı

120 soruda 120 net bu kez Kırklareli Babaeski'den çıktı
 Babaeski Atatürk Ortaokulu 8/D Sınıfı öğrencisi Pelin Önen, TEOG Sınavı’nda, 120 soruda, 120 net yaparak Türkiye Birincilerinden biri oldu
Görünüm Gazetesi Muhaberi Metin KARAKUŞ'un haberine göre Babaeski Atatürk Ortaokulu 8/D Sınıfı öğrencisi Pelin Önen, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 2. Sınavı’nda, 120 Soruda, 120 net yaparak Türkiye Birincilerinden biri oldu.

Babaeski Kaymakamı Tarkan Keskin ve Milli Eğitim Müdürü Kadriye Kahraman Tokat, TEOG Sınavında dereceye giren öğrencileri makamında kabul etti.

Atatürk Ortaokulu  8/E Sınıfı Öğrencisi Bengi Alparslan119 net ve 8/D Sınıfı Öğrencisi Yiğithan Bektaş ise 118 net yaptı. Bayarılı öğrencileri ve Okul Müdürü Mehmet Korkmaz’ı makamında kabul eden Milli Eğitim Müdürü Tokat, burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi: 
 
“Bu gün gerçekten çok güzel bir an, çok güzel bir gün, başarıları ile bizleri sevindirdi çocuklarımız. Bu yönden çok mutluyuz. Babaeski eğitimde zaten her zaman iyiye doğru giden ve en iyiyi bulmaya çalışan bir kadroya sahip. Atatürk Ortaokulu müdürü arkadaşımızı, idareci arkadaşlarımızı ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.  Ayrıca, çocukların her daim yanında olan ve her sıkıntısında yanında olan, onların üzerinden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen velilerimizle birlikte yine güzel bir başarının mutluluğunu yaşıyoruz şu an. 2. TEOG sınavında hiç yanlış yapmadan 120 soruda 120 doğru yapan kızımız Pelin Önen’i, 120 soruda 119 doğru yapan diğer kızımız Bengi Alparslan’ı ve 120 soruda 118 doğru yapan Yiğithan oğlumuzu cani gönülden kutluyorum. İnşallah bundan sonraki eğitim hayatlarında her daim başarılı olurlar.”

Başarılı Öğrenciler buradan, Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürü ile birlikte Kaymakamlık makamına geçtiler.  

Öğrencileri makamında kabul eden Kaymakam Keskin, burada öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek, bir süre kendileri ile sohbet etti. 

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 2’inci Sınavı’nda, 120 Soruda, 120 net yaparak, Türkiye Birincilerinden biri olma başarısı gösteren Atatürk Ortaokulu 8/D Sınıfı öğrencisi Pelin Önen, Kaymakam Keskin’in sorusu üzerine, çok çalıştığını ve karşılığını aldığını belirterek ileride doktor olacağını söyledi. 

Matematiği çok sevdiğini belirten, 8/E Sınıfı Öğrencisi Bengi Alparslan ise 119 ileride Mimar olmak istediğini söyledi. 

TEOG 1’inci sınavında 120 soruda 120 net yaptığını belirten 8/D Sınıfı Öğrencisi Yiğithan Bektaş ta, '2’inci sınavda biraz heyecandan olsa gerek, iki yanlışım çıktı' dedi. Bektaş,  bu başarısını planlı, programlı çalışmaya borçlu olduğu belirterek, amacının önce iyi bir Liseye kayıt yaptırmak olduğunu kaydetti.


Kaynak: www.kamugundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim