Öğretmen Diyarı

115 bin öğrenci terörden mağdur

DİYARBAKIR, Şırnak ve Mardin’e bağlı 5 ilçedeki 255 okulda okuyan 115 bini aşkın öğrenci, PKK’lı teröristlerin saldırıları nedeniyle eğitim hakkından mahrum kaldı.

Mardin’in Nusaybin ilçe merkezinde 34 okulda 25 bin, Dargeçit’te 42 okulda 8 bin 590, Şırnak’ın Silopi ilçe merkezi ve köylerindeki 68 okulda 39 bin, Cizre merkez ve köylerindeki 104 okulda 41 bin 127, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki 7 okulda da bini aşkın öğrenci okula gidemiyor. 

Sur’daki Süleyman Nazif Anaokulu, Yavuz Selim Ortaokulu, Bağlar’daki Vehbi Koç İlkokulu, Cizre’de Menderes İlköğretim Okulu, Silopi’de de Cumhuriyet İlkokulu teröristlerce ateşe verildi. Cizre’deki Ahmet El Cezire İlköğretim Okulu ile Atatürk Anadolu Lisesi ek binasına operasyonların başladığı günden bu yana defalarca roketatarlı saldırıda bulunan teröristler, sokağa çıkma yasağının uygulandığı bu ilçelerde karargâh veya mevzi gibi kullandıkları okul binalarına büyük zarar verdi. 

Eğitimden mahrum kalan öğrenciler için güvenliğin sağlanmasının ardından telafi eğitimleri verileceği belirtildi. Nusaybin’de TEOG mazeret sınavlarının ocak ayı içerisinde

 

 gerçekleştirileceği açıklandı.

 

Kaynak:Anadoluajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim