Öğretmen Diyarı

11 kişilik işe 2 bin 305 kişi başvurdu

Orman Bölge Müdürlüğünde çalıştırılacak 11 iş makinesi operatörü için 2 bin 305 kişi başvurunca, mülakata hak kazananlar kurayla belirlendi.

Orman Genel Müdürlüğünce alınarak Kahramanmaraş Bölge Müdürlüğü'nde çalıştırılacak 11 iş makinesi operatörü kontenjanına, 2 bin 305 kişi başvurdu. Müracaatın fazla olması nedeniyle mülakata hak kazanan kişiler, müdürlük bahçesinde noter huzurunda gerçekleştirilen kurayla tespit edildi.

Bölge Müdürü Mehmet Sabuncu, yaptığı açıklamada, genel müdürlük tarafından bölge müdürlüğüne verilen 11 iş makinesi kontenjanı için 2 bin 305 kişinin müracaatta bulunduğunu belirtti.

Sabuncu, her bir kadro için 3 asil 3 yedek olmak üzere kura çekimi gerçekleştirildiğini ifade ederek, 5 greyder, 3 traktör, 1 ekskavatör ,1 dozer ve 1 loder operatör olmak üzere toplam 11 işçiyi belirlemek için noter huzurunda kura çekimi yaptıklarını söyledi.

Kurada isimleri belirlenen adayların genel müdürlükte 3 -10 Kasım tarihleri arasında kendi alanlarında uygulamalı eğitime ve sınava tabi tutulacağını anlatan Sabuncu, kazananların ise Kahramanmaraş, Antakya, Gaziantep ve Kilis illerinde kadrolu olarak göreve başlayacaklarını kaydetti.

\"Anadolu
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol