Öğretmen Diyarı

10. Yıl Marşı Yasağına Yönelik Protestoya Polis Müdahalesi
 Cengiz'in geçen hafta okul müdürleri ile bir araya geldiği iş güvenliği ile ilgili toplantıda, "10. Yıl Marşı'nı yasakladığı" iddiaları üzerine bir grup, Sümer Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'ndeki İl Mili Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk bırakmak istedi. 

Aralarında CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve partililerin bulunduğu grubun binaya yaklaşmasına polis ekipleri izin vermedi.

Bunun üzerine Milletvekili Özcan, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya ile yaptığı görüşmede, çelengi binanın önüne bırakarak basın açıklaması yapacaklarını söyledi.

Polis ekiplerinin eylemin izinsiz olduğu gerekçesiyle grubun Milli Eğitim Müdürlüğü binası önüne geçmesine müsaade etmemesi üzerine grup, polis barikatlarını yıktı. Polis ekipleri de gruba biber gazıyla müdahale etti.

Müdahale sırasında grup ile emniyet güçleri arasında kalan Özcan'ın da aralarında bulunduğu bazı kişiler gazdan etkilendi. Özcan ve diğer gazdan etkilenenler, daha sonra olay yerine gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. 

Bir süre sonra tekrar toplanan grup, siyah çelengi polis barikatına bırakarak saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı'nı okudu. 

Grubun yakınındaki bir araçtan da eylem süresinde 10. Yıl Marşı çalındı. 

Kaynak: AA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim