Öğretmen Diyarı

Yetkili Sendika Öğretmenleri Yalnız Bıraktı
 2015 yılının Türkiyesin de öğretmenler kendi alanında çalışma hakkını istiyorlar ve bu konuda sonuç alıncaya kadar ısrarcı davranarak haklarından vazgeçmeyeceklerdir.

Sadece yetkili sendika değil diğer bütün eğitim sendikalarının bu haksızlığa karşı durmalarını ve bu konuda Milli Eğitim Bakanlığına baskı kurması gerektiğini düşünüyoruz. Eğer diplomaya yönelik alan değişikliği geçen yıl yapılmadığı gibi bu yılda yapılmazsa başta Eğitim Bir Sen olmak üzere birçok sendika üye kaybedecektir en fazla üyeyi ise Eğitim Bir Sen kaybedecektir. Çünkü diplomaya yönelik alan değişkliği bekleyen öğretmenler kendi alanında çalışma gibi çok önemli bir haklarının elinden alınması durumunda sendikaların ne işe yaradığını sorgulamaya başladılar.

Diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenler geçen yılda Eğitim Bir Senin kendilerini yalnız bıraktığını diplomaya yönelik alan değişikliği yapılmadığında Eğitim Bir Sen yetkililerinin alan değişikliği yapılmaması yanlış diye Twit atmalarının bu yıl onları sakinleştirmeyeceğini ve alan değişikliği diplomaya yönelik yapılmazsa sendikalarından istifa etmeyi düşünüyorlar.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim