Öğretmen Diyarı

YETKİLİ SENDİKA BİZİ YALNIZ BIRAKTI

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Sayın Ali Yalçın da diplomaya yönelik alan değişikliği yapan bir öğretmen olarak sayın başkan bizim durumumuzu anlamazsa hiç kimseye derdimizi anlatamayız . Diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenler kendi alanında çalışma hakkı gibi bir doğal hakkın ellerinden alınması gibi bir durumunda eğitim bir senin nasıl bir kazanımdan bahsettiğini düşünmektedir. Biz unutmadık ve unutmayacağız diplomaya yönelik alan değişikliği hakkımız Eğitim Bir Senin yetkili sendika olduğu dönemde elimizden alındı ve bu mağduriyet halen devam ediyor. Diplomaya yönelik alan değişikliği mağduriyeti dünya da hiçbir ülkede örneği olmayan bir mağduriyettir ve şuanda genelde 850 bin üyesi olan yetkili sendikanın bu mağduriyeti çözememesi veya çözmek istememesi çok üzücü bir durumdur.

   2015 yılının Türkiyesin de öğretmenler kendi alanında çalışma hakkını istiyorlar ve bu konuda sonuç alıncaya kadar ısrarcı davranarak haklarından vazgeçmeyeceklerdir. Sadece yetkili sendika değil diğer bütün eğitim sendikalarının bu haksızlığa karşı durmalarını ve bu konuda Milli Eğitim Bakanlığına baskı kurması gerektiğini düşünüyorlar.

   Eğer diplomaya yönelik alan değişikliği geçen yıl yapılmadığı gibi bu yılda yapılmazsa başta Eğitim Bir Sen olmak üzere birçok sendika üye kaybedecektir en fazla üyeyi ise Eğitim Bir Sen kaybedecektir. Çünkü diplomaya yönelik alan değişkliği bekleyen öğretmenler kendi alanında çalışma gibi çok önemli bir haklarının elinden alınması durumunda sendikaların ne işe yaradığını sorgulamaya başladılar.

   Diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenler geçen yılda Eğitim Bir Senin kendilerini yalnız bıraktığını diplomaya yönelik alan değişikliği yapılmadığında Eğitim Bir Sen yetkililerinin alan değişikliği yapılmaması yanlış diye Twit atmalarının bu yıl onları sakinleştirmeyeceğini ve alan değişikliği diplomaya yönelik yapılmazsa Bakanlığın açıklamasının ardından sendikalarından istifa etmeyi düşünüyorlar.


DİPLOMAYA YÖNELİK ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN MUTSUZ ÖĞRETMENLER . . . 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Haktan 2 yıl önce

Öğretmenlerimiz mezuniyet alanlarında çalışmak için yalvarıyor resmen.Bu nasıl iştir.Yasal olan hak için böyle yalvaracağımızı hiç düşünmezdim.

Avatar
ADALET 2 yıl önce

2012 den bu yana eziyet çekiyorum. kendimden vazgeçtim, geleceğimiz dediğimiz çocuklarımıza kendi alanında ihtisaslaşmış öğretmenlerin ders vermesi doğru değil mi? yazık çok yazık.

Avatar
Fatıma ŞEN 2 yıl önce

Her Öğretmenin Kendi İşini Yapmasına Olanak Sağlayan Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği Yapılmazsa Eğitimin Kalitesinden Nasıl Söz Edebiliriz.

Avatar
Tuncay İLK 2 yıl önce

Ben dört yıl eğitim gördüğüm alanda calismak istiyorum.

Avatar
Mehmet KARA 2 yıl önce

Eveet artık alan değişikliği ile ilgili haberleri okumaktan bıktım..yeter artık açıklama yapılsın ve alım başlasın

Avatar
Rahmi GENÇ 2 yıl önce

Alan değişikliği ttk alanlara kaynak olacak mezuniyete göre acilen yapılmalıdır.15 yıldır yeni atanacakları etkilememişte şimdimi etkiliyor. Laaaafffffftırrrrrr o laffffffffffffff.

Avatar
EMİNE ŞAHİN 2 yıl önce

Mezuniyete dayalı alan değişikliği bir an önce yapılmalıdır Allah'ın izniyle...

Avatar
ÇELEBİ 2 yıl önce

Meb alan değişkliği hakkımızı geri vermeli ve mağduriyetleri bitirmesini. Diplomaya dayalı rutin alan değişkliği hakkmızı geri istyoruz.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim