Öğretmen Diyarı

Tamam unutulmadı olsun, ama hesap da tutmadı

1 yıldan uzun bir zamandır yaptığımız haberlerde, 2014 yılı için imza atılan anlaşmanın iyi olmadığını belirtmekteyiz.

2014 yılı enflasyonunda öngörülemeyen artışla birlikte anlaşmanın yetersizliği ayan beyan ortaya çıkınca, bir süreden bu yana Memur Sen ve onun şahsında Ahmet Gündoğdu'ya, enflasyon zammıtalep etmeleri konusunda çağrıda bulunmaktayız.

Son olarak geçen hafta yaptığımız haberde, enflasyon zammının alınmaması halinde, 2014 yılının, 13 yıllık toplu sözleşme/görüşme tarihinin en kötü yılı olacağına dikkat çektik.

Bu haber ve çağrılar sonrasında, Gündoğdu bugün gazetecilere bir açıklama yaptı ve "Enflasyon farkı unutulmadı" dedi.

Eflasyon farkını unutmadıklarını, bilinçli davrandıklarını belirten Gündoğdu'ya, bir çok üyemizin hatırlattığı üzere, günümüz deyişiyle "Yaw he he"deyip, alaya almak istemiyoruz. Ancak bu inat ve "dediğim dedik, çaldığım düdük" duruşu ile konuyu ara ara gündemine taşıyan Zaman ve Bugün Gazeteleri üzerinden'Paralale bağlama' masalını artık kimseyi yutmuyor.

Şu gerçek değişmiyor:

1- 2014 yılı hesapları tutmadı.

2- Bunu söylemeniz veya gündeme getirmeniz gerekiyor. Hadi sizden başka herkes kör muhalefet yapıyor, siz ise "çay içerek" bilinçli muhalefet yapıyorsunuz. Tıklayın Bari üyelerinizin beklentileri mucibince, talepleri gündeme taşıyın.

3- Türkiye'de, sadece siz kaldınız bu gerçeği ifade etmeyen. Bir tek siz mi, doğruyu biliyorsunuz?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim