Öğretmen Diyarı

Sendikalı öğretmenler buluştu
Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen tarafından düzenlenen 11. Türkiye Buluşması toplantısı Antalya'da gerçekleştirildi. Buluşmada konuşan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, milletten, insanlıktan, özgürlükten, adaletten, huzurdan yana sorumluluk almaya devam edeceklerini belirterek, "15 Temmuz işgal kalkışmasına, Pensilvanyalı Lawrence'in mankurtlarına karşı durduk. Hainlere had bildirmek için sağımıza ve solumuza bakmadan caddelere, meydanlara aktık. Tanklara meydan okuduk. Kurşunlara, bombalara, dipçiklere göğüs gerdik. Sonuç mu? İmani dirayet, şeytani ihaneti bitirdi" dedi.

DERS KİTAPLARI
Ders kitaplarını ve müfredatı arındırmanın, FETÖ'nün kamuya yerleştirdiği unsurları tahliye ve tasfiye kadar önemli olduğunu ifade eden Yalçın, "Kurumlardaki sızmayı bertaraf ederken, zihinlerdeki sızmayı es geçersek tarih tekerrür eder. Bunları kamudan, okullardan, sınıflardan temizlemek devletin ve milletin bekası için hukuki, siyasi zorunluluktur. Milletin, himmet diyerek cüzdanını, hizmet diyerek vicdanını gasbedenlerin zillet tohumlarını zihinlerden söküp atacak ilmi basiret de fikri kuvvet de örgütlü kudret de Eğitim-Bir-Sen'dir" diye konuştu.

KADROLU ÖĞRETMENLİK
Türkiye'de öğretmen ihtiyacını gidermeye dair adımlar atıldığını hatırlatan Yalçın, "Sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının yanlışa, mülakat uygulamasının yangına sebep olacağını defaatle dile getirdik. Uyarımıza kulak kapatılmıştı. Şimdi sözleşme ve mülakat noktasında yaşanan sorunlar sekiz sütuna manşet yapılıyor. Her konuyu kaos malzemesi yapmak isteyen fitneciler çetesinin akbabaları da bu kitlenin etrafında kanat çırpıyor. 'Sözleşmeli öğretmenlik sorunlara, mülakat adaletsizliğe neden olur' uyarımızın gereği yapılsaydı, ne enerji ne de zaman kaybı yaşardık. Kadrolu öğretmenlik tek seçenek olarak hayata geçirilmelidir. Mülakata da gerek yok. Kadrolu istihdamda adaylık sürecinde öğretmenlik alanına yönelik bir mülakat yapılıyor zaten" dedi.

EĞİTİM TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Konuşmanın ardından, plaket takdim töreni yapıldı ve teşkilat eğitimine geçildi. Genel Başkan Ali Yalçın, ilçe temsilcileriyle bir araya gelirken; Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Şube Başkan vekilleriyle; Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, Teşkilattan Sorumlu Şube Başkan yardımcılarıyla; Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, Mali İşlerden Sorumlu Şube Başkan yardımcılarıyla; Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, Basın ve İletişimden Sorumlu Şube Başkan yardımcılarıyla; Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, Mevzuattan Sorumlu Şube Başkan yardımcılarıyla; Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Şube Başkan yardımcılarıyla toplantı yaptı.


Kaynak: Sabah

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim