Öğretmen Diyarı

Sendika, 'Sandık Başkanlığı Görevi Veriyor' iddiası

Geçtiğimiz günlerde, 7 Haziran seçimlerinde gören alan öğretmenlerin Sendikalarına göre görevlendirildiği, verilen kurslarda ayrıcalık yapıldığı gibi iddialar ortaya atılmıştı.


Bu haberlerin medyada yer alması üzerine sosyal medya ortamlarında, Eğitim Bir Sen üyesi bir çok öğretmen iddiaları kabul etmedi ve tepki gösterdiler.


Antalya'da gelişen bir olay bu iddialar hakkında kafaları karıştıracak cinsten. Bazı Sendikalar yaşanan olayın seçimlerde bir takım hilenin yapılabileceğini akıllara getirdiğini belirttiler.


İddiaya göre Eğitim Bir Sen'in, daha önce üyelikten istifa edenlerin de aralarında bulunduğu kişileri sandık kurulu başkanı olarak seçtirdiği öne sürüldü. Hatta seçilen başkanların hiçbir talepte bulunmadığı ve kendilerinden habersiz başvuru yapıldığı ve resmi görevlendirme yazısının da Eğitim Bir Sen şubesinden dağıtıldığı ileri sürüldü.


Sendikaların bu şekilde bir uygulama yapma yetkisinin olmaması nedeniyle, diğer Sendikalardan ciddi tepkiler yükseliyor.


Eğitim Bir Sen Siyasete Müdahale Ediyor


Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Bünyamin Seçme,"Sendikanın böyle bir görevi yoktur. Bu durum siyasete müdahaledir. Devlet memurları siyaset yapamazlar" dedi.


Eğitim Bir Sen: 'Biz Mesaj Göndermedik'


İddiaları yalanlayan Eğitim Bir Sen Antalya şube başkanı Mustafa Çoban, Sendika olarak görevlendirme yazısı dağıtmadıklarını, üyelerine mesaj atmadıklarını, yapılanların siyasi partilerin işleri olduğunu söyledi.


Yapılan bu açıklamaya rağmen Eğitim Bir Sen'den istifa etmiş eski bir üyeye gelen mesajda yer alan ifadeler dikkat çekti: "Değerli üyemiz 07.06.2015 seçimlerinde göreviniz var. Bugün saat 17.00'ye kadar Sendikamızdan görev belgenizi alınız. MarkAntalya karşısı. E. BirSen."

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol