Öğretmen Diyarı

Sayın Bakan Öğretmeninin Yanında Ol!

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Kayseri Şubesi Başkanı Aydın Kalkan,Mehmet öğretmene yapılan saldırıyı kınadı Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Kayseri Şubesi Başkanı Aydın Kalkan, Seyyit Burhanettin Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Aktaş'm geçen hafta Cuma günü öğrencisinin saldırısına uğradığını ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirterek, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'yı şiddet olaylarına sessiz kalmamaya ve öğretmenlerinyanında olduğunu göstermeye davet etti.

Kalkan, Eğitim Bir-Sen Kayseri Şubesi'nde düzenlediği basın toplantısında, "Geçen hafta Cuma günü Seyyit Burhanettin Endüstri Meslek Lisesi'nde Cuma namazına giderken saldırıya uğrayan Müdür Yardımcısı Mehmet Aktaş, şu anda yoğun bakımda. Bu vahim durumu basınımız ve Kayseri kamuoyu ile paylaşmak için toplanmış bulunmaktayız. Son yıllarda alışmaya başladığımız bu tür haberlere maalesef ki hemen her gün yenileri ekleniyor. Gün geçmiyor ki öğretmene karşı şiddet haberlerine bir yeni eklenmesin. Bu tür magandalara karşı herkesi tepki vermeye davet ediyorum. Çünkü biz, 'Bana bir harf öğretenin, 40 yıl kölesi olurum' diyen bir medeniyetten, öğretmeni döven, darp eden, şiddet uygulayan, öğretmenine hakaret eden bir toplum haline dönüştük. Bu burum, kaygı verici bir durumdur" dedi.

Öğretmenlerin kolay hedef haline gelmesini sağlayan okullardaki güvenlik probleminin bir an önce çözülmesi gerektiğini belirten Kalkan, "Okullar, öğrenci ve eğitim çalışanları için güvenli alanlara dönüştürülmelidir. Ayrıca Alo 147 gibi bazı öğrenci velilerini çirkinleşmeye teşvik eden uygulamalara ise son verilmelidir. Öğretmenlerin yaşamını tehdit eden ve her geçen gün artarak devam eden şiddet olayları ile ilgili eğitimcilerin sahipsizlik duygu. suna kapıldıklarını buradan bir kez daha vur' gulamak istiyorum. Öğretmenleri değersizleştiren ve hedef tahtasına oturtan yaklaşımlar ile öğretmenleri huzursuz eden darp ve yaralama hadiseleri sadece eğitimcilerin değil, başta I Milli Eğitim Bakanı olmakla birlikte bütün toplumun ortak sorunudur. Bu noktadan hareketle Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı'yı şiddet olaylarına karşı sessiz kalmamaya ve öğretmenlerinin yanında olduğunu göstermeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kayserihaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim