Öğretmen Diyarı

Özer\'den Ek Ders, Ek Gösterge, Nöbet Ücreti Açıklaması

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Özer, TV5 Günden Yansıyanlar'da sorulan soruları cevaplayarak Şuranın üzerine düşen görevi yaptığını ve artık sorumluluğun bakanlıkta olduğunu söyledi.

 Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Özer, TV5 Günden Yansıyanlar'da Kadir Öztürk'ün sorularını cevaplandırdı.

 

19.Milli Eğitim Şurası'nda alınan kararları değerlendiren Özer, Şuranın kendi üzerine düşeni yaptığını, bundan sonraki sorumluluğun bakanlıkta olduğunu belirtti. 

 

Ahmet Özer, "Öğretmenler için kabul edilen 3600 ek gösterge, personel ek ders ücretlerinin iyileştirilmesi, nöbete ek ders ücreti verilmesi, maaş artışları gibi kararların uygulanması için takipçisi olacağız." dedi.

 

Konu Başlıkları:

 

Şura gündemine sınırlama getirilmesi yanlıştı. Biz, Türkiye'nin eğitim gündeminin sadece MEB'in belirlediği bu 4 konudan ibaret olmadığını düşünüyoruz. 

 

Türkiye'de din eğitimi, Karma eğitim zorunluluğunun kaldırılması,Osmanlıca dersleri, Meslek okullarında akollü içki ve kokteyl hazırlama dersleri... bu konuları neden Şura gündemine getirdik?

 

İlkokul 1-3. Sınıflarda Din Eğitimi Derslerinin getirilmesine nasıl bakıyoruz? Bu konunun eğitim ve pedegojik yönlerini açıklıyoruz. 

 

Osmanlıca dersleri niçin gerekli?

 

Alınan 179 karar uygulanacak mı?

 

Öğretmenler için kabul edilen 3600 ek gösterge, ek ders ücretlerindeki iyileştirmeler, nöbet ücretleri, maaş artışları gibi kararlar nasıl uyguamaya konulacak?

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim