Öğretmen Diyarı

One Minute Ali Yalçın !
  Dört halifeden bu yana hep olan şu;müslümanlar,zayıf ve güçten yoksunken ittifak ve ittihad içinde olmuşlar;güçlüyken her ne hikmetse ya fitneye mağlup olmuşlar ya da en yakınındakilere...
Bu satırları tarihe not düşmek için yazıyorum;kimseyi üzmek kırmak veya dökmek için değil...


Belki de bu içten içe beni çökerten ve kahreden bu durum samimi insanları da bir araya getirir;kalplerdeki ve vicdanlardaki pasları biraz olsun temizler;tek derdimiz bu aslında , gerisi teferruat...

Aslında bu yazıyı yazıp yazmama arasında gidip geldim. Söylesem tesiri yok , sussam gönül razı değil diye düşünürken tarihe not düşme adına yazmaya karar verdim . 

Bu yazıyı yazmamdaki kırılma noktası Memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçının , görevden alınan Bilecik İl Müdürüyle ilgili açıklamalarıydı;gelin gerçekten samimi ve içten gelen ve her satırına imza attığım o açıklamaya kısaca göz atalım;

ALİ YALÇIN: " Bilecik MEM imam hatipli olduğu ve adam harcamanın para harcamaktan kolay olduğunu vurguluyor ve Bilecik mem sahip çıkıyor;Bilecik mem gerçekten dürüst ve namuslu bir insan,insan hata da yapabilir;o da bir insan olarak yönetici olarak hata yapmış ve belki de bir kumpasa kurban gitmiş;imzalamaması gereken bir yazıyı imzalamış;bunun için bir müdür asla harcanmamalı,hele başarılı ve samimi il mem asla harcanmamalı...Buraya kadar her şey çok normal ve tutarlı... "

Ali Yalçın'ın yazmış olduğu her kelimenin altına imzamı atarım . Vicdanları yaralayan bu görevden almaya isyanının sonuna kadar arkasındayız . İmam Hatipli bir Müdürü , İmam Hatip düşmanı göstererek haysiyet cellatlığına soyunan tetikçilerin ve kurulan kumpasın farkındayız . 

Şimdi herkes ama herkes ben dahil elimizi vicdanımıza ve eğer kaldıysa imanımıza bırakıp biraz düşünelim ve biraz mürakabe yapalım;ağzımızdan hiç düşürmediğimiz islami ölçüleri bir kez ama ne olur bir kez hatırlayalım...


1-Bilecik Milli Eğitim Müdürü sizin eski şube başkanınız ve imam hatip kökenli olmasaydı, bu haksızlığa uğrasaydı, bu tepkiyi verir miydiniz?

2- Altındağ eski ilçe müdürü ve sendika şube başkanınız İlhan Eranıl , haysiyet cellatları tarafından paralel diye iftira ile yaftalanarak görevden alınırken neden sustunuz ? Eski şube Başkan'ınız Celalettin Ekinci , Niğde'de CHP zihniyetiyle savaşıp görevden alınırken sustunuz . Gaziantep'te paralel yapı tarafından hedefe konulup , kumpaslarla görevden aldırıldığında , atanırken bize mi sordular dediniz mi ? İki şube başkanınız da paralel kumpaslarla görevden alınırken vicdanlarınız hangi dehlizlere çekildi ?

3- Sayın Başkan,  Bayburt Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan parelelle mücadele eden namuslu biriydi;bir kumpasla onuru ve şerefiyle oynandı o zaman nerdeydiniz? İmam hatipli olmadığı için mi sesiniz çıkmadı? 

 Batman il müdürü telefonu açmadı diye bir gecede kapının önüne konurken neden sessiz kaldınız ?
  
4- İstanbul eski Milli Eğitim Müdürü Muhammer YILDIZ sizin de bildiğiniz gibi İstanbul'daki  bir çetenin kumpası ile al aşağı edildi;refuze oldu,onuru kırıldı,alay konusu oldu,vicdanlar sızladı... O zaman neredeydiniz ?Kendi adamınız gelecek diye mi gıkınız çıkmadı? İslami duruş bu mudur ?

5- Osman Nuri Gülay , Türkiye nin en başarılı Milli Eğitim Müdürüyken Bakan ve Müsteşarın ortak tasarrufu ile , Ak Partili iki Bakanın referansı ve Ak Parti Belediye başkanının referansları ile Genel Müdür yapıldı .  Cumhurbaşkanı'mıza hakaret dolu twitler atan , HDP genel Başkan'ına övgüler dizen , PKK lıların cenazelerinde boy gösteren , PKK sempatizanı ve destekçisi şube başkanınızı görevden aldırmayan ve bu tip adamları sendika içinde ve bürokraside koruyup kollayan dibinizdeki adam çıktı ağza alınmayacak sözler söyledi,sahi siz o ara nerdeydiniz???

6-Bu davanın duayenlerinden Milli Eğitim eski Bakanı Nabi AVCI'ya , Eskişehir şube başkanınız 28. Şubatçıların devamı atamalar yapıyor dedi,çıkıp da haddini bil sen yokken o vardı diyemediniz,öyle ki o başkanın ak partiye oy bile verdiği muammayken... Acı olan bir öğretmenin kendi bakanını 28 Şubatçı zihniyetiyle suçlamasıydı . O Bakan ki , 28 Şubatta görevden alınan ve göreve başlatılmayan neredeyse tüm öğretmenleri kendi imzasıyla göreve döndüren kişiydi ... O zaman neredeydiniz ? İslami anlayışınız o zaman yok muydu ?

7- Meczup bir üyeniz günlerce sosyal medyadan 2800 başörtülünün göreve iadesinde imzası olan, sendika genel merkezi ve şube Başkan'larının kendi evi gibi girip derdini anlattığı genel müdüre;hakaret dolu sözlerle küfür etti,namusunu şerefini yerlerde gezdirdi;kıs kıs güldünüz,sahi siz o ara nerdeydiniz... Yıllarca paralel yapının sohbetlerini yapan , Bank Asya kredi kartından başka kart bilmeyen , Eroin kaçakçısı aileden gelen şube başkanınızın cüretkar tehditleri savurduğu zaman vicdanınız nerdeydi ??? 

Ak Parti iktidarıyla bürokrat olan ve ailesi Ak Partinin kurucusu olan bu genel müdür , İmam Hatipli olmadığı için mi vicdanlarınızı körelttiniz ? Ankara'da Memursen'e bağlı bir şubenizin Başkan'ı Eğitimle alakası olmamasına rağmen , Genel müdürü tehdit edip sosyal paylaşım hesaplarından küfür etmesini hangi İslami anlayışa sığdırdınız ?

8- Ankara'nın eski il müdürü ve çetesi , Oda Tv ve CHP'li vekillerle ortak hareket ederek günlerce basından Milli Eğitim Bakanlığında bir çete var , bu çete ihaleleri ortak veriyor diye haberler yaptırdılar . Meclis'te günlerce CHP'li vekiller bu haberler üzerinden MEB ve iktidara vurdular . Bir kez olsun merak edip , hakkında haber yapılan kişileri arayıp dertlerini dinlediniz mi ? Bu davaya sembol olmuş , abdestinden şüphemiz olmayan Ankara İl Müdür Yardımcısı Yahya Irmak hakkında , PKK sözcüsü Birgün Gazetesi İŞİD militanı ve Yobaz diye manşet atarken neden sustunuz ? Ankara'da canla başla mücadele eden , 5 seçim atlatmış , sahayı temizlemiş ve şubelerinize yetkiyi aldırmak için  mücadele etmiş ilçe müdürleri , Oda Tv ve CHP haberleriyle görevden alınırken sahi nerdeydiniz ? Bu ilçe müdürlerinin büyük çoğunluğu ile geçmişten bugüne yol arkadaşlığınız olduğu halde, yolsuzluk yapılıyor iftiralarına karşılık ; bu kumpası tezgahlayan kişi eski sendika genel merkez yöneticiniz olduğu için mi sustunuz ? Yolsuzluk yaftasıyla görevden alınan ilçe müdürlerinin bir gün soruşturma dosyalarını merak edip baktınız mı ? Bu kişilerin bu kadar hizmetten sonra bu şekilde Onur'ları kırılarak görevden alınmalarına neden sessiz kaldınız ?

9- Tam 10 yıldır işe gitmeden maaş alan şube Başkanızın , her gün sabah mesaisine giden ve mesai kavramı olmadan çalışan il müdür yardımcıları ve ilçe müdürlerine karşı kapalı kapılar ardından operasyonlar yaptırırken neden sustunuz ?  Şubelerinizde PKK  yapılanmasına göz yuman alenen ırkçılık yapan , kendi teşkilatlarınızın bile içten içe diş bilediği şarlatanın tetikçiliğini yapan, Başbakanın oğlunu kumarbazdır diye yazan , Bakan, Müsteşar ve Genel Müdüre küfreden meczuplara bir gün dur dediniz mi? Bu meczuplarki her gün Cumhurbaşkanına hakaretler savuran , küfürler eden , Ak Partilileri müslüman bile görmeyen bir zihniyetin tetikçiliğini yapan kişiler olduğu halde ; Ak Parti için çalışan ve Ak Parti'ye yıllardır oy veren bürokratlara ayar çekerken neden sustunuz ? 

10- Memursen onursal Başkanımız diye her programa davet ettiğiniz Ahmet Gündoğdu'nun Ak Parti Ankara milletvekili adaylığında ona programlar yapan ilçe müdürlerinin programlarını sabote eden , Ak Partili adayların programlarına teşkilatlar katılmayacak diye tehditler savuran kişinin , Ak Partinin bürokratlarına,  yanındaki meczuplarla çektirdiği ayarlara ve ağza alınmayacak hakaret ve küfürler hangi İslami anlayışın ölçüsüdür ? Ak Parti için kellesini ortaya koyan bürokratları , Ak Partinin toplantılarını protesto ettirip , her gün Cumhurbaşkanına hakaret ve küfür dolu sözler söyleyen Saadet Partili üyeleriniz haysiyet cellatlığı yaparken neredeydiniz ?????

Kıymetli Başkan bu liste uzar uzar ... 

Velhasıl kelam , sözün özüne geçip metne bşr mim koyacak olursak ; 

Demek ki, yukarıda yazdıklarımızın hiçbirinin Bilecik Milli Eğitim Müdürü kadar değeri yok;demek ki islami hassasiyet sadece sözde...

Sahi Başkan;Müslüman olmak yetmiyor mu ????

Bir kişinin haksızlığa uğradığı zaman sendikanızca savunulması için , öncelikle sizin referansınızla mı göreve gelmesi gerekiyor ? İmam Hatip mezunu ve arkadaşınız mı olması gerekiyor ?

Yada Eğitimbirsenli ve size yakın şube Başkan'ı mı olması gerekiyor ?

Sahi Başkan , Eğitimbirsen din midir ? 

Eğitimbirsenli olmadan cennete girilmez mi ?

Sahi Başkan ; Eğitimbirsen Genel Merkezinizde , insanları bu bizim mahalleden bu karşı mahalleden , bu abdestli bu abdestsiz , bu sendikanın kurucusu , bu sonradan sendikaya gelme , bu gerçek Müslüman bu değil diye ayıran bir yapı var mı ? İnsanları kategorize ederken , ölçünüz İslami hassasiyet mi yoksa , eş dost akraba bağlılığı ile kendinize yakın adamlar mı ?

Sahi Başkan hasbi olanlarla , hesabı olanları nasıl ayırt ediyorsunuz ? 

Sayın Başkan , Allah Rızası için oturduğunuz koltuğun geçici , Dünyanın fani olduğunu unutmayın. Sizi seven , yıllarca sizinle hareket etmiş ve genel başkanlığınıza en az sizin kadar sevinmiş bir dostun acı sözleri ve eleştirileri olarak bu yazılanları dikkate alırsınız umarım . 

Sayın Başkan , yapılan adaletsizliklere , atılan iftiralara vereceğiniz tepkileri sendikalı sendikasız , bizim mahalleden öteki mahalleden diye ayırırsanız bölerseniz ,söylediğiniz hiçbir sözün inandırıcılığı kalmaz. Samimi insanların duyguları değil de sendikal görüşler ve çıkarıcıların  ikballeri , bitmez tükenmez hırsları ve şahsi hesaplarına sendikanızı alet ederseniz ;  siz hasbi olarak bir söz söyleseniz de asla kalplerde makes bulmayacaktır. İnsanlar makam korkusundan ve gelecek beklentisinden size bugün ses çıkartamasa da , kendi aralarındaki sohbetlerinde ve dost ortamlarında bu yazdıklarımızı dillendirmektedir .

Geldiğimiz noktada , Hira dağının çocukları artık birbirini yemeye başlamıştır . 

Ödenmiş bedellerin unutulmaması temennisiyle ;

İyi Bayram'lar ....

Anahtar Kelimeler:
One MinuteAli Yalçın

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim