Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere 18 Saat Ek Ders Ücreti Çalışması

Ankara- Eğitim Bir Sen 6 Nolu şube başkanı Uğur KOLSUZ öğretmenlerin ek ders ücretleri ile ilgili yaptıkları ve Eğitim Bir Sen Genel Merkezine sundukları ek ders ücreti çalışmasını paylaştı.    

  Öğretmene nöbet konusunda 6 saatlik ücret konusunda geri dönüş yok, bu öğretmenlerimizin hakkıdır diyen Uğur KOLSUZ'un Eğitim Bir Sen Genel Merkezine sunduğu çalışmada;

  Öğretmenlerin, öğrenci kulüpleri çalışmasını ve koordinatorlüğünü yapan ve sınıf rehber öğretmenliği yapan öğretmenlere 6 saat ücret verilmesi konusunda gerekli çalışmaları yaparak genel merkez yöneticilerine iletildi.        

       Okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine 18 saat ücret Öğretmenlerin sınıf rehber öğretmenlerine verilen çalışmanın karşılığı 2 saat ücret konusunda da sınıf öğretmenleri ile okul öncesi öğretmenlerinin haftalık ücretlerinin 18 saate çıkarılması konusunda çalışma yapılıp Eğitim Bir Sen Genel Merkezine sunuldu. Böylece öğretmenler arasındaki ücret farklılıklarının giderilmesi konusunda ek dersi yüksek olanla düşük olanın eşitlenmesi sağlanmaya çalışılacak.

 

 

Kamuajans.com


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim