Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerden rotasyon tepkisi

Zonguldak’ta, bir grup öğretmen, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle uygulanan rotasyona tepki gösterdi.


Eğitim-Sen Zonguldak Şubesi tarafından Madenci Anıtı’nda düzenlenen eyleme Eğitim-İş Şubesi, Aktif Eğitimciler Sendikası ve TES Zonguldak Şubesi destek verdi. Yaklaşık 150 öğretmen, ‘Rotasyon sürgündür sürgünü kabul etmeyeceğiz’ yazılı pankart açarak Gazipaşa Caddesi’ni takiben slogan atarak yürüyüşe başladı. Ak Parti seçim bürosunun önünde durarak hükümet aleyhine slogan atan kalabalığın yürüyüşü Valilik binası önünde sona erdi.


Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Orhan Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bugüne kadar hayata geçirdiği eğitim politikalarındaki başarısızlığını sorgulamak ve düzeltmek yerine ülkenin dört bir yanında fedakarca çalışan öğretmenleri hedef alan adımlar atmayı sürdürdüğünü söyledi. Yılmaz, "Öğretmenler açısından tarihin en büyük sürgünü anlamına gelen ve on binlerce öğretmeni yakından ilgilendiren, ‘öğretmenlere rotasyon’ uygulaması için yönetmelik çıkarılmış ve kitlesel bir tasfiye için düğmeye basılmıştır" dedi.

 

KAYNAK: DHA

 

 

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol