Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENE ŞİDDET UYGULAYAN DA TUTUKLANSIN..
Son günlerde doktorlara şiddet uygulayanların tutuklanacağı birdüzenleme tartışılıyor. Neden sadecedoktorlara şiddet uygulayanlar tutuklanıyor? Sadece doktorlar mı şiddete uğruyor? Öğretmenler ve diğer kamu görevlilerine şiddet uygulayanlar serbestçe dolaşsınlar mı?

Her bakan kendi çalışanlarının özlük haklarını korumaya çalışıyor. Şiddet kime uygulanırsa uygulansın insanlık suçu sayılmalı ve karşılığını bulmalıdır. Devletin; görevi başında, görevinden dolayı şiddete uğrayanlar için ayrı bir düzenleme yapması anlaşılabilir ancak çalışanlarıarasında, son yıllarda giderek yaygınlaşan ve birçok acı olayın hafızalara kazındığı şiddet konusunda ayrım yapması her şeyden önce adalet duygusunu zedeleyecektir. Diğer çalışanlar kendilerini değersiz hissedecektir.

Her meslek grubunun kendine özgü riskleri ve tehlikeleri vardır. Evet, doktorlar görevleri itibari risk altındadırlar. Ancak öğretmenler de her gün yüzlerce öğrenci ve veliyle temas halinde görev yapmaktadır. Hastanelerde olan güvenlik görevlileri okullarda hiç yoktur. Öğretmenler artık öğrenciler tarafından bile kolayca şiddete uğrayabilmektedir. Geçen yıl öğrencisi tarafından sınıfta bıçaklanarak hayatını kaybeden Sevilay öğretmeni nasıl unutur Sağlık Bakanı? Keşke teklifi bütün çalışanları kapsayacak bir teklif olsaydı.

Unutmayalım, hiçbir çalışan diğerinden daha az değerli değildir.

Talat YAVUZ

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim