Öğretmen Diyarı

Öğretmen ilk başta beleşçi gösterildi, eleştiri sonrası düzeltildi
1 Ekim 2015 tarihinde MEB resmi internet sitesinden  "MEB ile SİSAY arasında protokol" başlıklı haberde ; Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Sinema Salon Yatırımcıları Derneği (SİSAY) arasında, imzalanan protokol gereği  "Öğrencileri ile birlikte film izleyen öğretmene ücretsiz bilet " ibaresi yer almıştı. 

İlgili haber sonrası Memur Sen Ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN twitter adresi üzerinden  konu ile ilgili  yaptığı  böylesine özenli bir işin özensiz bir şekilde servis edildiğini ve Öğretmeni çocuklar üzerinden "beleşçi" gösteren bir dilin kullandıldığını  iddasını  şu şekilde açıkladı;

Umedyaenf ) tavsiyem bu haberi basıncı eğitimlerinde; "olumlu bir iş nasıl olumsuz sunulur" örneğinde göstermesidir. Ibretlik..

Ali Yalçın'ın bu açıklamalarından sonra MEB resmi internet sitesinde  tepki çeken "Öğrencileri ile birlikte film izleyen öğretmene ücretsiz bilet" ibaresi  "Bakanlıkça uygun görülen eğitim amaçlı toplu film gösterimlerinde, filmleri öğrencileri ile birlikte izleyen öğretmene ücretsiz bilet"  olarak değiştilirdi görüldü.


İşte değiştirilen o haber Kaynak: mebpersonel.com
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim