Öğretmen Diyarı

NUR SERTER’İN BU SÖZLERİ EĞİTİM-BİR-SEN’LİLERİ ÇOK KIZDIRACAK!

Cumhuriyetle hesaplaşıyorlar

Katıldığı bir televizyon programında 19. Milli Eğitim şurası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP milletvekili Nur Serter, şuranın Milli Eğitim Şurasından, din istismarı şurasına dönüştüğünü iddia etti. Programda Eğitim-Bir-Sen’i kastederek iktidarın tetikçiliğini yapan sendika ifadesini kullanan Serter şu ifadeleri kullandı:
“Amaç harf devrimine karşı bir tavır sergilemektir. Cumhuriyet ve laik düzenle hesaplaşmak amacıyla Osmanlıca gündeme getirildi. Yüz yıl geride kalan ve kullanılmayan harflerin gündeme getirilmesinin amacı Arap alfabesini geri getirmek ve cumhuriyetle hesaplaşmaktır.”


Geride kalmış bir anlayış dayatılıyor

4+4+4 sisteminin de Eğitim-Bir-Sen’in hazırladığı rapor doğrultusunda kabul edildiğini söyleyen Serter, “4+4+4 de malum sendikanın hazırladığı raporla yapıldı. Malum sendika iktidarın tetikçiliğini yapıyor.  3 yaşındaki bir çocuğa cennet ve cehennem anlatıldığını düşünebiliyor musunuz? Çocuklarımızın geleceğini kısır oy alma ve geride kalmış bir anlayışın dayatıldığının acısını hissederek konuşuyorum.” ifadelerini kullandı.

 

kaynak: kamuexpress.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim