Öğretmen Diyarı

Norm Fazlası Yöneticiler Rahat Bir Nefes Aldı

Eğitim Bir Sen yöneticilerin son birkaç haftadır norm fazlası durumunda olan okul yöneticileriyle ilgili yaşanan sorunları bakanlığa aktarmakta ve ortak bir çözüm yolu aramakta idi. Sonunda çalışmalar meyvesini verdi ve norm fazlası yönetilcilerin mağduriyetleri giderildi, sorunlara çözüm bulundu.

 

Bakanlıkla yapılan görüşmelerde şube müdürü atama ve yer değiştirmelerinden okul müdürlerinin hizmet süresini doldurmasıyla norm fazlası durumuna düşmesinde yaşanan sorunlara kadar pek çok konunun görüşüldüğü ve orta yolun bulunduğu belirtildi. Ayrıca kurum içi yükselme sınavlarında yaşanan sorunlar da giderildi. 

 

Görüşmelerde bakanlık bürokratlarının sendika temsilcilerini dinlediği ve hakların korunması, sorunların giderilmesi adına başarılı çalışmalar yürütüldüğü açıklandı. Norm kadrosu yöneticilerin sorunlarının da gündeme getirildiği toplantılardan sonra bakanlık bir genelge yayınladı. Norm kadro yönetmeliğindeki geçici ikinci madde uyarınca norm kadrolar yönetmelik yürürlüğe girdikten sonra belirlenecektir. Kadro belirleme işlemleri yönetmelik yürürlüğe girdikten sonra başlayacaktır dendi. Yeni kadroların 18 Temmuz tarihinde onaylanacağını belirten yetkililer norm kadrosu olmasına rağmen yeni bir göreve atanmadığı için görevlerini sürdüren yöneticilerin yeni görevlerine atanması veya yeniden norm kadrolara dahil edilmesi çalışmaları yürütülecektir. 

 

Bu süreçte norm fazlası durumuna düşen yöneticiler norm kadrolar onaylanıp yeni bir yere atanana veya norm süreleri yeniden uzatılana kadar görevlerine eskisi gibi devam edebilecektir. Ancak yapılan incelemelerde norm kadroya tekrar dahil edilmeleri mümkün olmayan yöneticilerin yöneticilik vasfı önümüzdeki eğitim öğretim yılı sonunda bitecek ve başka bir yere atanacaklardır. 

 

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim