Öğretmen Diyarı

NÖBETÇİ ÖĞRETMENLER FACİAYI ÖNLEDİ


Diyarbakır'ın merkez Yenişehir İlçesi Şehitlik Semti'nde yaklaşık 1500 öğrencisi bulunan 100'üncü Yıl İlkokulu Kütüphanesi penceresinin dış tarafına konulmuş şüpheli paketi fark eden nöbetçi öğretmenler, durumu okul idaresine bildirmesi ile büyük bir facianın önüne geçilmiş olundu.
Yapılmak istenilen bu saldırı ilim ve irfan yuvası okullarımızda okuyan çocuklarımızı ilimsiz ve irfanız bırakarak sokaklarda anarşi eğilimli bireylerin oluşturma isteği yatmaktadır.  
Ağustos ayındaki toplu sözleşme süreci ile eğitim çalışanlarımızda başta olmak üzere birçok alanda memurlarımız kazanımlar elde ettiler. Eskiden aslı işleri olmadığı halde öğretmenlere nöbet tutturuluyor, nöbet ücreti verilmiyordu. Eğitim alanında nöbet görevine ücret, kazanımı ile nöbetçi öğretmenlerin mağduriyeti giderilmiş oldu.
Diyarbakır’da 100'üncü Yıl İlkokulunda yaşanan bu olayı önleyen nöbetçi öğretmelerin işlerine karşı sorumluluk duygusunun bir sonucudur. Öğretmenlerin nöbet tutması insanı bir görev ise nöbet ücreti verilmesinde bu kadar insanı bir tutumdur.
Yaşanan bu olayı lanetliyoruz. Bu olay karşısında nöbetçi öğretmenlerin tutumu takdire şayet olarak görüyoruz.
                                                        

 


Kaynak: Eğitim Bir Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus MEMİŞ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim