Öğretmen Diyarı

Memur Sen'lilere Kreşlerde Yüzde 19 İndirim


Memur Sen ile Orkideler Anaokulu arasında imzalanan protokol ile yaklaşık 5 bin memurun çocuğuna yüzde 19'luk indirim yapılacak.

Protokole Birçok Kişi İmza Attı


İşbirliği protokolü ile Memur Sen üyesi memurların çocuklarına kreş ve anaokulunda yüzde 19 indirim sağlayacak. Memur Sen Manisa İl Temsilciliğinde gerçekleştirilen protokole Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, Bem-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Faruk Karaca, Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkan Vekili Mehmet Akış ve Orkideler Anaokulu adına Ömer Kurt imza attı. Protokolden önce açıklama yapan Bem Bir Sen Manisa Şube Başkanı Faruk Karaca, yaklaşık 5 bin üyesi bulunan Memur Sen ailesi olarak önemli bir kazanıma daha imza attıklarını belirterek, "çok sayıda üyelerinin küçük çocukları olduğunu ve bu protokolle indirimli bir şekilde çocuklarına okul öncesi eğitim aldırabileceklerini ve eğitim harcamalarının bir ailenin en büyük harcama kalemlerinden biri olduğunu kaydederek yüzde 19'luk indirimi büyük bir rakam olarak gördüklerini ve tüm üyelerine hayırlı olmasını temenni ediyorum." açıklamasında bulundu.


İmzalanan Protokol ile Çalışanlar Güzel Kazanım Sağlayacak


İmzalanan protokol neticesinde çalışanların güzel bir kazanım olarak faydalanacaklarını söyleyen ve özel eğitim teşvikinin 10 Ağustos 2 Eylül tarihleri arasında başvuruların başladığını kaydeden Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, "Ailelerimiz bu teşvike de başvururlarsa hem bu teşvik desteğinden yararlanacaklar hem de Memur Sen olarak elde ettiğimiz yüzde 19'luk indirimle birlikte normal bir kreşe ödenmesi gereken rakamın üçte ikisi oranında bir indirim kazanmış olacaklar. BU teşvik için kayıt yapılan anaokulu üzerinden başvuru yapılması gerekiyor." dedi.


Yüzde 19'luk İndirim Büyük Bir İndirim


Yüzde 19'luk indirimin büyük bir indirim olduğunu, devlet teşviki ile birlikte anaokulu maliyetlerinin çok ucuza geleceğini belirten ve bütün üyelere hayırlı olması temennisinde bulunan Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkan Vekili Mehmet Akış, " Bu hizmetimizi ivedi olarak kapsamlı bir şekilde kendi bünyemizde oluşturduğumuz öğretmenlerimizle en iyi şekilde faaliyete geçirmeye gayret göstereceğiz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun." dedi. Yapılan konuşmaların ardından yaklaşık 5 bin Memur Sen üyesinin kreş ve anaokulu çağındaki çocuklarını ilgilendiren protokol imzalandı.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim