Öğretmen Diyarı

MEMUR-SEN TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİNDE DİSİPLİN AFFI YER ALMADI

Kamu çalışanlarının 2016 ve 2017 yıllarına ait mali ve sosyal haklarına ilişkin belirlemelerin karara bağlanacağı Toplu Sözleşme görüşmelerine yetkili konfederasyon olarak katılacak olan Memur-Sen, imzalanacak Toplu Sözleşmede yer almasını istediği taleplerini açıkladı.


2013 yılında imzalanan ve kamu çalışanlarının 2014 ve 2015 yıllarına ait mali ve sosyal haklarına ilişkin belirlemeler içeren Toplu Sözleşme görüşmelerine de yetkili konfederasyon olarak katılan Memur-Sen, bu görüşmeler öncesinde de taleplerini açıklamış ancak neticede bu taleplerden sadece bazıları Toplu Sözleşme metninde yer bulabilmişti.


2013 yılında yapılan Toplu Sözleşme görüşmeleri ve Disiplin Affı


2013 yılında imzalan Toplu Sözleşme görüşmelerine yetkili konfederasyon olarak katılan Memur-Sen’in, bu görüşmeler öncesinde kamuoyuna duyurduğu sözleşmeyle ilgili talepleri arasında; “Kamu görevlileri ile bu görevlerde bulunmuş olanlar hakkında 2005 tarihinden bu sözleşmenin imzalandığı tarihe kadar işlenmiş fiillerden dolayı verilmiş disiplin cezalarının bütün sonuçları ile affedilmesi” teklifi de yer almıştı.


Ancak, Memur-Sen’in disiplin cezalarının affına ilişkin talebi kabul görmeyerek imzalanan Toplu Sözleşmede yer almamıştı.


2015 yılında yapılacak Toplu Sözleşme görüşmeleri ve Disiplin Affı


Kamu çalışanlarının 2016 ve 2017 yıllarına ait mali ve sosyal haklarına ilişkin belirlemelerin karara bağlanacağı Toplu Sözleşme görüşmelerine yetkili konfederasyon olarak katılacak olan Memur-Sen tarafından; “MEMUR-SEN KONFEDERASYONU 2016 – 2017 DÖNEMİ GENEL TOPLU SÖZLEŞME TEKLİFLERİMİZ” başlığıyla kamuoyuna duyurulan talepleri arasında kamu görevlilerinin disiplin cezalarının affına ilişkin herhangi bir ifadenin yer almadığını görmekteyiz.

Kaynak: "memurunyeri.com"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim