Öğretmen Diyarı

MEB Müdürü: Ben Eğitim Bir Sen’liyim Kaymakam da Kimmiş!

İzmir'de Eğitim Sen şubesi, Kınık ilçe Milli Eğitim Müdürü'nün kendilerini tehdit ettiğini iddia etti.


Eğitim Sen İzmir 2 nolu şube başkanı Hasan Ali Kılıç, sendika yönetim kurulu ile birlikte Kınık ilçesindeki okulları ziyaret ederek sorunlarını dinledikten sonra, durumu aktarmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Kaçar'ın makamına gittiklerini ve burada Kaçar tarafından tehdit edildiklerini iddia etti.


Öğretmenlerimizin Can Güvenliğinden Şüpheliyiz


Eğitim Sen Kınık ilçe temsilciliğindeki öğretmenlerin can güvenliğinden şüphe duyduklarını belirten Kılıç, Ali Rıza Kaçar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Eğitim Sen Karşıyaka şube başkanı Hasan Ali Kılıç, "Hiçbir zaman bir makamı kullanarak bu şekilde çalışanları tehdit eden, mobbing uygulayan bir müdürle karşılaşmadık. Kınık İlçesi sanki Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde değilmiş gibi orman kanunlarıyla mı yönetiliyor? Şaşkınlık içindeyiz. Müdür bu gücü kimden alıyor " dedi.


Sendika temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaçar'ın kendilerini tehdit ettiğini öne sürüp bir tutanak hazırladı. Tutanakta, şöyle konuştu:


"İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Kaçar ile makamına gittik. İlçede yaşanan sorunları, Eğitim Bir Sen'e öğretmenlerin üye olmaya zorlandığını, Eğitim-Bir-Sen sendika temsilcisinin müdürlükten çıkmadığını, okuluna dahi gitmediğini, öğretmenlerin baskıyla müdürlüğe çağırılıp Eğitim-Bir-Sen'e üye yapıldığını ifade ettik. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Kaçar, bizlere ve Kınık Yürütme Kurulu üyelerine dönerek, 'Sizi görevden men edeceğim, ben kimseyi tanımam. Sizden bunun hesabını soracağım. Bundan sonra buradan içeri giremezsiniz, beni eleştiremezsiniz. Ben Eğitim-Bir-Sen'liyim. Geçen hafta makamımdan Türk-Eğitim-Sen'lileri de kovdum' diyerek tehdit etmiştir. Kendisini Kaymakam'a şikayet edeceğimizi söylediğimizde 'Kaymakam da kimmiş' diyerek devlet terbiyesine yakışmayan tutum sergilemiştir."

 

Kaynak: www.sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol