Öğretmen Diyarı

Korsan Tayin İddiasına YANIT

Eğitim Bir Sen, 'Korsan Tayin iddiası Sendikamızı Yıpratma Amaçı'


Bugün Türk Eğitim Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir'in iddia ettiği, medyada çıkan bir haberde İzmir'de İl Müdür Yardımcısı olarak görev yapanTarık Uğur'un kendine özel olarak bir kadro açtığı ve bu kadroya İlValisinin elektronik imzasını kullanarak kendi atamasını yaptığı haberi çıkmıştı.


Ayrıca haberde Uğur'un sorularını kendi hazırladığı sınavda 99 puan aldığı ve bu sınavın değerlendirmesinde de eğitim üzerine bilimsel bir araştırma yayımlamamış olmasına rağmen 100 tam puan aldığı iddia ediliyordu.


Haberin ardından Tarık Uğur'a üyesi olduğu Eğitim Bir Sen'den destek geldi.


Eğitim Bir Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Ali Musa Bina yaptığı açıklamada,


"İddialar, Tarık Uğur'un şahsı, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve üyesi olduğu Eğitim Bir Sen'e karşı yürütülen bilinçli bir 'çamur at, izi kalsın' politikasının ürünüdür. Malum sendika yetkiyi kaybettiği günden beri eğitim çalışanlarının gözünde, günden güne erimenin sancısıyla sendikamıza gerçekdışı iddialarla saldırarak prim yapma gayretindedir.


Malum Sendika bu konuyu 10 aydır bilmesine, durumun yalan olduğunun farkında olmasına rağmen, herhangi bir suç unsuruna rastlanmayan soruşturmaya tesir etmeye çalışmaktadır.


Kaldı ki Tarık Uğur tarafından yapıldığı iddia edilen işlemler, Uğur'un yıllık izinde olduğu sırada başka bir personel tarafından kasti olarak yapılmış, fark edilince de iptal edilmiştir.


Tarık Uğur tarafından işlem yapılan tarihler, şifreler ve IP numaralarının tespit edilmesi talep edilmiştir.


Tarık Uğur, 7 Mayıs 2014 tarihinde kurumundaki görev süresinin bitiminden 1 gün önce yıllık izne ayrılmış, daha sonra 30 Mayıs 2014 tarihinde kadrosunun bulunduğu Karabağlar Necip Fazıl Kısakürek ilkokulundaki görevine başlamıştır. 19 Haziran 2014 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı kararnamesi ile de İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak tekrar göreve başlamıştır. Tarık Uğur'un TC Kimlik numarası, görevde olmadığı tarihlerde, yerine başka bir şube müdürü vekalet ederken tamamen bilgisi dışında işlenmiş, atama yapılmış gibi gösterilip kararname çıkarılmış ve daha sonra tekrar iptal edilmiştir. Hatta çıkarılan kararnameler Narlıdere ve Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine de gönderilmiş; ancak İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli personelin durumu fark etmesi ile yapılan işlemler durdurulmuştur. Tarık Uğur, yapılan bu iş ve işlemlerden haberdar dahi edilmemiştir.


Ayrıca bu konuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Valiliği karşı karşıya getirmek için isimsiz dosyalar hazırlanıp, sendikalara, basına, Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilmiştir.


Dolayısıyla Uğur'un bilgisi dışında gerçekleştirilen bir işlemle, İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları hedef alınıp bir yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyası düzenlenmektedir" dedi. 


Uğur'un 99 puan aldığı sınavın sorularının hazırladığı ekipte kendisinin yer aldığı iddialarına cevap veren Bina, "Komisyonu Valilik onaylıyor ve tek tek inceleyerek, tabiki böyle bir şey yok" dedi. 


Kaynak: sendikahaberleri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim