Öğretmen Diyarı

İŞ GÜVENCESİNE DOKUNULMASINA İZİN VERMEYİZ


Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, TVNET canlı yayınında konuştu. Canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan Yalçın, "657 kanunuyla ilgili duruşumuz net. İnsanları tedirgin edebilecek, kamu görevlilerinin iş durumunun, siyasetin 2 dudağı arasına hapsolacağı bir durumu istemiyoruz" dedi.

Hükümetin kurulmasıyla birlikte, yeni hükümetle ilk, 2015'in de son KPDK'sını gerçekleştirmiş olduklarını vurgulayan Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile yapılan ilk toplantının oldukça verimli geçtiğini vurguladı. Yalçın, toplantıda hayata geçmesi gereken taleplerin sunumlar halinde bakana iletildiğini söyledi. KPDK'da hizmet kollarına ilişkin taleplerin masaya yatırıldığını hatırlatan Yalçın, "Toplantıda, daha önceden kararı alınmış ancak fiili olarak hayata geçirilmemiş maddelerin hayata geçirilmesi için istişarelerde bulunduk. Bu maddeler arasında 4/C ve 4/B'lilerin kadroya alınması, yıpranma payının verilmesi, kamu görevlilerinin yıllık izinlerinin diğer seneye devrine ilişkin karar da var. Sayın bakan bizlere bu konularda da çalışmanın başlatıldığını söyledi. Bunun haricinde Toplu Sözleşmede mutabık kaldığımız, daha önce de Cumhurbaşkanının bizzat müjdesini verdiği fiili hizmet zammına ilişkin olarak da bilim kurulunun oluşturulduğu ve bir ölçüm üzerinden değerlendirme çalışmasının başlatıldığı belirtildi" diye konuştu.  

İŞ GÜVENCESİNE DOKUNULMASINA İZİN VERMEYİZ 

Yalçın iş güvencesinin Memur-Sen'in kırmızı çizgisi olduğunu belirterek, "Biz, Kamu görevlilerinin gelir düzeylerini yükseltecek ve bu taleplerimizi sağlayabilecek verimliliğe vesile olacak her çalışmaya destek vermeye hazırız. 657 kanunuyla ilgili olarak iş güvencesinin esnetilmeye çalışılma hususunda duruşumuz net. İnsanları tedirgin edecek, kamu görevlilerinin iş durumunun, siyasetin 2 dudağı arasına hapsolacağı bir durumu istemiyoruz" ifadelerini kullandı.  

TÜRKİYE DOĞRU OLANI YAPMIŞTIR

Yalçın, Türkiye-Rusya arasında yaşanan 'uçak krizine' de değinerek, Türkiye'nin angajman kurallarının ihlal edildiğini, defalarca uyarılmasına rağmen de rotasını değiştirmediğini bunun sonucunda da uçağın düşürülmesini meşru müdafaanın bir gereği olarak gördüğünü söyledi.  

MERHAMET TUTUMUMUZU SÜRDÜRECEĞİZ

Suriye'de Rusya'nın büyük bir operasyon sergilediğini belirten Yalçın, "Bölgede Bayırbucak Türkmenlerinin açıkça mazur edildiğini görüyoruz. Türkiye'nin bu noktada Suriye halkının tamamına hitap eden bir duruş sergilediğini ve bütünlükten yana olduğunu görüyoruz. Ancak gelinen noktada Esed ve destekçilerinin bölünmeden yana olduğu görülüyor. Türkiye'nin en büyük emek hareketi olarak, merhamet ve hakkaniyetli tutumumuzu sürdüreceğiz" diye konuştu.

 

Kaynak: turkkamu.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim