Öğretmen Diyarı

Haziran Ayında Bir Miktar Öğretmen Alımı Olacağı Kanaatindeyiz

 Eğitim Bir Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi'nin öğretmen atamaları konusunda ki soruya vermiş olduğu cevabı haberimizin devamında bulabilrsiniz.

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi  ile yapılan söyleyişi de öğretmen atamaları hakkında ki düşünüyorsunuz? sorusuna verdiği cevapta "Haziran ayında bir miktar öğretmen alımı olacağı kanaatindeyiz " açıklamasında bulundu İşte O açıklamalar Öğretmen Ataması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?   EBS Genel Başkan Vekili: Biz öğretmen atamalarının hızlı bir şekilde yapılıp açığın kapanmasını istiyoruz. Öğrencilerin eşit şartlarda eğitim görmesini istiyoruz. Öğretmen mahrumiyeti yaşayan çocuklarımız dezavantajlı duruma gelebilirler.

Ucretli veya geçici öğretmen çözüm değildir, öğrencilerimiz ak ettiği eğitim alamamaktadır. Ciddi öğretmen alımlarına rağmen bakanlık verilerine göre 130 bin öğretmen açığı bulunmaktadır. Biz açıkların mali bütçeyi biraz daha artırılarak kapatılmasını istiyoruz. Bazen gerekçe olarak fazla öğretmenleri yerleştirmekte sıkıntı yaşadıklarını bakanlık belirtiyor(norm fazlası) bu zor her zaman olacaktır. Norm fazlası durumun tamamen çözülmesi mümkün değil çünkü bazen kolay çözülemeyen aile durumları gibi durumlar söz konusudur. Yani daha köklü çözümlere ihtiyacımız vardır. Kaybedilen her yıl çocuklarımız için telafisi mümkün olmayan durumlara yol açabilir.

Çünkü bu hizmetin başka bir çözümü yoktur, onun için öğretmen alımı makası biraz daha geniş tutulmalıdır. Haziran ayında bir miktar öğretmen alımı olacağı kanaatindeyiz. Öğretmen bekleyen öğrenci var, öğrenci bekleyen öğretmen var. Hükümet eğitime ayrılan bütçeyi artırdı kendilerine teşekkür ediyoruz. O zaman şunu diyoruz; mademki eğitime önem veriyorsunuz öğrencilerimizi sevindirelim, öğrencilerimiz sevinirse öğretmenlerimiz sevinecektir.

Kaynak: KAMUEVİ


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol