Öğretmen Diyarı

GÜNDOĞDU MİLLİ EĞİTİME BAKAN OLUR MU?

Ahmet Gündoğdu neden milletvekili olamaz?


Ahmet Gündoğdu milletvekili olamaz diye düşünüyorum, hadi oldu bazılarının iddia ettiği gibi bakan olması asla mümkün değildir.

 

Öncelikle 2015 Haziran seçimleri iktidar partisi ve özellikle cumhurbaşkanı için hayati önem taşıyor. Varlık yokluk meselesi olarak bakılan bu seçimlerin riske atılması mümkün değildir. Bu seçimlerde aday olmanın bir numaralı şartı her ne kadar öncelikle bağlılıktır ama bir diğer önemli şartı çok paradır! Seçim çalışmalarında özellikle varoşlarda bu paralara ciddi ihtiyaç olacaktır. Dolayısıyla bir memur olan Gündoğdu’da çok para yoktur. Eğer varsa onun hesabı öncelikle merak edilir!

 

Diyelim Gündoğdu seçildi ve yine diyelim Milli Eğitim Bakanı oldu, kimin Bakanı olacak? EBS üyelerinin bakanı olacağı son derece açık. Önünde örnek de var. Nasıl ki Sayın Erdoğan mitinglerde eski partisine oy istiyorsa Gündoğdu da gittiği illerde eski sendikasına üye olunmasını isteyebilir.

 

Aslında Gündoğdu’nun vizyonu, kalibresi, karizması ve entelektüel birikimi kesinlikle bakan olmak için yeterli değil diyesim geliyor ama artık bunlar ihtiyaç değil!

 

Müstakim KORKMAZ

 

www.personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim