Öğretmen Diyarı

'Gereksiz soruşturmalar öğretmenin moralini bozuyor'

2015-2016 eğitim öğretim döneminde bazı konularda iyileşme yapılması gerektiğini söyleyen Yıldırım, özellikle öğretmenlere yönelik çok fazla gereksiz soruşturmaların açıldığını ifade ederek "Canı sıkılan öğretmene soruşturma açıyor, bu öğretmenin moralini bozuyor. Konuyla ilgili gerekli tedbirlerin alınması lazım" dedi.

Malatya'da önceki yıllara göre eğitimde bir yükselişin söz konusu olduğunu belirten Yıldırım, "Malatya'da fiziki olarak bir eksiklik söz konusu değil okullarda çok ciddi bir yapılaşma var. Öğretmen açığı konusunda da bir sıkıntı yok. Malatya'nın merkeze uzak olan bölgelerinde bazı eksiklik var bunlarda yeni atamalarla hemen hemen giderilmiş gözüküyor" diye konuştu.

Yeni eğitim öğretim döneminde öğretmenlerin moralinin yüksek tutulması gerektiğini dile getiren Yıldırım, şunları söyledi: "Öğretmenlerimizin moralini bozacak bazı hususlar var, onlardan bir tanesi çok fazla gereksiz soruşturma yapılması. Canı sıkılan öğretmene soruşturma açıyor ve bir ay öğretmen hakkında inceleme yapılıyor, öğretmen ceza almasa da morali bozuluyor. Bizim isteğimiz isimsiz, kimliksiz şikayetlerin işleme konulmaması. Bu konuda gerekli tedbirlerin alınması lazım."

Okul taşımacılığı ile ilgili konuşan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Merkeze uzak olan yerlerden merkeze öğrenci taşıma öğrenciler için sıkıntılı bir durum. Bazen servis arızalanıyor, kışın kar yağdığı zaman yollar kapanıyor öğrenci okula gidemiyor. Burada yapılması gereken mümkün olduğu kadar taşımanın en yakın yere yapılması ya da yerinde eğitim yapılmasıdır. Bu anlamda biz sendika olarak gerekli uyarıları yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz."

 

İhlas Haber Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol