Öğretmen Diyarı

FETÖ mensubu üyemiz değil babamızın oğlu olsa merhamet etmeyiz
Eğitim Bir-SEN ve Memur-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, son günlerde Memur-SEN ile FETÖ'yü ilişkilendirmeye çalışan bazı haber sitelerini ve kişilerini sert bir dille eleştirdi.

Ali Yalçın, " Son günlerde Memur-Sen üzerine çeşitli haberler yapılarak;oyununu bozduğumuz,tekerine çomak soktuğumuz hazımsızlara bayram ettiriliyor. Memur-Sen Genel Başkanı olarak bu konuda bazı ilkesel yaklaşımlarımızı bir kez daha ifade ediyor ve altını bir kez daha önemle çiziyorum." dedi. Memur-SEN'in 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sırasında ilk tepki veren olduğunu belirten Ali Yalçın, 1 milyon üyeyi sokağa davet eden teşkilat olduklarını söyledi.
 1 milyona aşkın üyesi bulunan MEMUR-SEN'in duruşunun herzaman net olduğunu ifade eden Yalçın,  "Memur-Sen hiç bir zaman ekşi yememiştir karnı ağrımaz.
Duruşumuz nettir  ve bu asla değişmez.Üyem/Ülkem sözcüklerini birlikte zikrederiz" şeklinde konuştu.  Memur-Sen içerisinde FETÖ üyesi oldupu tatirde merhamet etmeyeceklerini ifade eden Ali Yalçın, bu konununda savunulacak bir tarafının olamayacağını söyledi. Yalçın,"FETÖ mensubu üyemiz değil babamızın oğlu olsa merhamet etmeyiz.İmamlarımız nasıl hainlerin cenazesini kaldırmadıysa bizde asla savunmayız" dedi. Masum olanların yanında her zaman olacaklarını yineleyen Ali Yalçın, "Bir masum varsa,mağdur olacaksa ona sahip çıkmayı,ne pahasına olursa olsun hak'kını korumayı ihmal etmeyiz" dedi. Yalçın masum rolüne bürünen hainler ile alakalı ise, "Masuma yatan haini ise biliriz" diyerek tepkisini gösterdi. Kaynak: Eğitim Bir-SEN
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
bolulu 1 yıl önce

sayın editör "bolunun sesi" haber sitesinde çocuğunu fetö okuluna veren 33 öğretmen açığa alındı haberi doğrumu?

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim