Öğretmen Diyarı

\

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Murat Bilgin, “ek ödemeyi söke söke alacağız” söyleminin karşılığını bu yıl yapılan toplu sözleşmede aldıklarını ifade ederek, “Eğitimcilere verdiğimiz sözün gereğini yerine getirdik” dedi.

Bilgin, Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubesi’nin İznik DSİ Tesisleri’nde düzenlediği teşkilat eğitim seminerine katıldı. Şube yönetimi, ilçe yönetimleri ve kadınlar komisyonu üyelerininkatılımıyla gerçekleştirilen seminerin açılışındakonuşan Murat Bilgin, 2014 için öğretmenlere toplamda net olarak 278 TL zam aldıklarını belirterek, “Yüzde 14’lük net zam birilerinin 28 Şubatvari ayak oyunlarına heba edilmeyecek kadar değerlidir. Bu kazanımların karşılığı başı dik olmak, alnı açık olarak gelecek on yıllara yürümektir. 28 Şubat artıklarına artık pabuç bırakmayın” şeklinde konuştu.

“Maliye Bakanlığı’na rağmen, 10 yıldır hiç yanaşmadıkları 10 yıl üzerine taban aylığa 175 lira zam alacaksın, ki bunun emekli bir memura ikramiye olarak yansıması 5.250 liradır. Emekli eğitimciye yüzde 12 zam alacaksın.  4/C’liye yüzde 50 zam alacaksın. Eğitim-öğretim hazırlık ödeneğini önümüzdeki yıldan itibaren 940 liraya çıkartacaksın. Ve daha birçok kazanım” diyen Bilgin, “Onlar, geçmiş on yılda eğitim çalışanları için koskoca bir hiç elde edecekler, toplu sözleşmenin süresi üzerinden bizi alanda vurmaya kalkacaklar. Bunun adı ahlaksızlıktır” ifadelerini kullandı.

 

mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol