Öğretmen Diyarı

EĞİTİM SİSTEMİ KÖKTEN DEĞİŞMELİ

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, insanı, insan onurunu, emeği, alın terini, hakkı, hukuku, özgürlükleri, ülkemizi, milletimizi ve hakkı çiğnenen tüm dünya mazlumlarını merkeze koyan bir sendikacılık yaptıklarını belirterek, “Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da kardeşliğin, birlik ve beraberliğin garantisi olmaya devam edeceğiz. Temsil ettiğimiz eğitim hizmet kolu çalışanlarının taleplerine, ülkemizin temel sorunlarına, mazlum ve mağdurların çığlıklarına sessiz ve ilgisiz kalmadık, kalmayacağız. Sorunları çözmeye, çözüme katkıda bulunmaya, haksızlıklara dur demeye, mağdurların sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.
ÖĞRETMEN YETİŞTİRME SİSTEMİ GÖZDEN GEÇİRİLMELİ
Hatay ve Kilis’te düzenlenen toplantılarda üyelerle bir araya gelen Mithat Sevin, bir milletin ihyasının yeni neslin iyi bir eğitimden geçirilmesiyle mümkün olduğunu ifade ederek, “Bu nedenle eğitim sisteminde köklü değişikliklerin yapılması zorunludur. Bunun için, Milli Eğitim müfredatının değiştirilmesi, ders kitaplarının yeniden yazılması, öğretmen yetiştirme sisteminin gözden geçirilmesi gibi çalışmaların yapılmasına ihtiyaç vardır. Sorunun çözümüne katkıda bulunmayanlar sorunun bir parçası olurlar. Biz çözüm odaklı sendikacılık yapıyoruz. Bugüne kadar tespit ettiğimiz sorunların üzerine giderek birer birer çözülmesini sağladık. Bu konuda da Eğitim-Bir-Sen olarak bize düşen ne varsa, taşın altına elimizi koymaya hazırız. İşimize yolculuk bu açıdan önemlidir” şeklinde konuştu.
DARBE ÜRÜNÜ YÖNETMELİK BİR AN EVVEL DEĞİŞTİRİLMELİDİR
Kılık ve kıyafet yönetmeliğinin darbe döneminin izlerinden arındırılması gerektiğini kaydeden Sevin, “Öğrenciye serbest kıyafet hakkının verildiği, öğrenciyi eğiten kişiye ise ‘sen ne zaman ne giymen gerektiğine karar veremezsin’ muamelesinin yapıldığı bir sistem sorunlu ve çelişkilidir. Darbe dönemine göre dizayn edilen ve özgürlükleri kısıtlayan yönetmelik değiştirilinceye kadar serbest kıyafet eylemine devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol