Öğretmen Diyarı

Eğitim-Bir-Sen\'li Okul Müdürleri Biçildi

Milli Eğitim Bakanlığı, görevde 4 yılını dolduran okul müdürlerini yönetmelik gereği puanlamaya tabi tuttu. Durumdan vazife çıkaran, hükümete ve onun sosyal tabanı Eğitim-Bir-Sen'e karşı husumeti olduğu bilinen bazı İlçe Milli Eğitim Müdürleri sendikaya üye okul müdürlerini adeta biçtiler. 

Ağrı Patnos'ta İlçe Milli Eğitim Gemi Azıya Aldı

 

Ağrı'da yedinci yılını dolduran Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Eskin'in Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ve Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay'ın gücünü arkasına alarak Eğitim-Bir-Sen'e karşı yürüttüğü yıpratma hareketi, Eğitim-Bir-Sen'e üye müdürlerin tırpanlanmasıyla zirveye çıktı. Görev süreleri dolduğu halde görevlendirme çalışan eski şube müdürlerinin ilişiklerini kesmeyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün tasarladığı planı adım adım uygulamaya geçirdiği konuşuluyor. Eğitim-Bir-Sen Patnos İlçe temsilcisi Nuri Ceyhan'la uğraşacağını her ortamda söylediği bilinen İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün hıncını Eğitim-Bir-Sen'lileri dökerek aldığı değerlendirmeleri yapılıyor. Eğitim-Bir-Sen'in Eğitim-Sen'den yetkiyi almasının rahatsızlığının yaşandığı ilçede Eğitim-Bir-Sen'i çökertme görevini; Ak Parti Milletvekili'nin desteği ve ısrarı ile görevine devam eden İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün başarıyla yerine getirdiği iddia edildi.

 

Alanya'da Rahatsızlık Tavan Yaptı

 

Antalya Alanya'da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yeni atanan ve hakkında basında çıkan haberlerde çeşitli iddialarda bulunulan İlçe Milli Eğitim Müdürü bekleneni yaptı ve Eğitim-Bir-Sen'i resmen budadı. Paralel duruşu konuşulan yöneticinin, aynı zamanda Eğitim-Bir-Sen İlçe Yöneticisi olan okul müdürlerini hedef alarak yaptığı tırpanlama; Eğitim-Bir-Sen'i resmen çileden çıkardı. Eğitim-Bir-Sen'e zarar vermek için çoğu ilçe yöneticisi olan köşe taşları denilecek yöneticileri hedef alan ve tırpanlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün son icraatı ile arkasında duran Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nu zora soktuğu, Bakan'ın, artık Alanya'da sosyal tabana karşı kuracağı hiç bir cümlesinin kalmadığı konuşuluyor.

 

Samsun Atakum'da Hükümete Kafa Tutuldu

 

Eski Başbakan ve yeni Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 17 Aralık ve 25 Mart hadiselerinden sonra “Paralel Devlete” karşı başlattığı kavgadaki kararlılığın yeni Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından da yüksek sesle ifade edildiği şu günlerde bürokrasinin kafa tutması ve icraatlarıyla adeta “siz onu benim külahıma anlatın” demesi büyük bir cesaret örneği olarak tarihteki yerini aldı. Paralelin merkez üssü haline getirdiği iddiaları üzerine Gençlik Spor Bakanlığından alınan Eski Bakan Suat Kılıç'tan gücünü aldığı konuşulan İlçe Milli Eğitim'in ortaya çıkan tabloyu nasıl izah edeceği merak konusu.

 

Patnos, Atakum, Alanya, İskenderun, Çelikhan, Tokat, gibi birçok yerde Eğitim-Bir-Sen'li müdürlere karşı operasyon yapıldığı haberleri geliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim