Öğretmen Diyarı

Eğitim Bir Senli Müdürlerin Klasik Sorunu Mobbing ve İletişimsizlik

Rehber öğretmeni üyemiz Ö.Özbakış'ın idareyle problem yaşıyorum demesi üzerine Şube Başkanı Remzi Özmen ve Teşkilatlanma Sekreteri Nuri Özbalcı, Okul Müdürü L.Taştepe’yi ziyaret ederek problemi hem öğretmen hem de müdürden dinlemek istemişlerdir. 

Okul Müdürüne iş yeri huzurunun önemi anlatırken problemlerin konuşularak çözülmesi yönünde istekler dile getirilmiştir. Oysa Müdür L. Taştepe'nin tavrının uzlaşmadan yana olmadığı iki hafta sonra ortaya çıkmıştır. 


Rehber öğretmenin odasına Müdür Yardımcısı yerleştirmek istemesine karşı çıkan Rehber öğretmene karşı kin beslemeye başlaması sindirme ve yıldırmaya dönüşmüştür. Yüksek Lisans yaptığı için verdiği haftada bir gün izin talebi dilekçesi alınmamıştır. Rehberlik Merkezine yönlendirilen öğrenci raporları imzalanmamış öğretmen veli ile karşı karşıya bırakılmıştır. 


Bununla yetinmeyen Müdür bayan öğretmen sürekli sözlü tacizlerde bulunmuş bu tacizleri itmeler ve kakmalar dönüşmüştür. En sonunda Müdür Yardımcısı F.I. öğretmenin odasına girerek zoraki telefonunu gasp etmek istemiş, öğretmen vermeyince de kendisini darp etmiştir. İşin ilginç yanı ise Okula gelen İlçe Müdürü bu yaşananları siyasi olarak değerlendirip Müdürün arkasında olacağını söylemiştir. 


Böylece Müdürün bu tehditkâr tavrını takınırken cesaretini nerede aldığını kamuoyu da bilgilenmiştir. 27 Mart Cuma günü çok sayıda veli ve öğretmenin katılımıyla Mehmetçik İlkokulu kapısında bu yaşananlar protesto edilmiş ve bir basın açıklaması yapılmıştır.

 

 


www.personelmeb.net


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol