Öğretmen Diyarı

Eğitim Bir Sen\'den Yeni Atana Yöneticilere Eğitim

Eğitim Bir Sen'den Yeni Atana Yöneticilere Eğitim

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No’lu Şube Sultanbeyli, Kartal, Maltepe ve Adalar Temsilciliği, yeni atanan okul müdürlerine eğitim düzenledi. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan programa yöneticiler yoğun ilgi gösterdi.

 

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No’lu Şube’ye bağlı Sultanbeyli, Kartal, Maltepe ve Adalar Temsilciliklerinin yöneticiler için düzenlediği program göz doldurdu.

 

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube, yeni atanan okul müdürlerini daha kararnameleri gelmeden seminere aldı. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda İlçe temsilcilerinin selamlama konuşmaları ve hayırlı olsun temennileriyle başlayan programda, okul müdürlerine, personel Pendik AİHL Müdürü Rafet ERTEKİNOĞLU, ‘Devir Teslim İşlemleri’; Kartal Burak Bora AL Müdürü Ahmet CİNEMRE, ‘Protokol Kuralları’ konusunda sunum yaptı.

 

Şube Başkanı Talat YAVUZ da konuşmasında;  yeni dönemde, yeni okul yönetimlerinin, her koşulda fedakârca çalışacağına ve güzel hizmetler yapacağına inandığını belirterek, yeni görevlerinin hayırlı olmasını diledi.  Yönetim alanında tecrübe paylaşımının önemi, okulların problemleri, velilerle ilişkiler, zaman kullanımı, kriz yönetimi, ekip halinde çalışma, güven veren yeni yönetim yaklaşımları konularında tecrübe paylaşımında bulundu. Eğitim yöneticilerinin eğitimi için “Yönetici Okulu” kuracaklarını ve yüksek lisans programları kadar ciddi eğitimler vereceklerini de sözlerine ekledi.

 

Konuşmasına şube olarak yeni dönemde yapacakları çalışmaların bazılarını anlatarak devam eden YAVUZ: Özgürlüklerin Genişletilmesi ve Takibi, Eğitim-Öğretim Alanında Yapılacak Çalışmalar, İnsanlığın Ortak Dertleri, Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var, Genç-Memur-Sen ve Gençlik Çalışmaları,  başlıklar altında çalışmalar planladıklarını ve bu konularla ilgili komisyon çalışmalarına başladıklarını belirtti.

 

Yeni atanan okul müdürleri programın çok verimli geçtiğini, çok faydalandıklarını, sendikalarının bu tür çalışmalarla her zaman üyelerinin takdirini kazandığını, sonraki çalışmalarda  da bir araya gelmek istediklerini belirttiler.

 

personelmebhaber.net/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol