Öğretmen Diyarı

EĞİTİM-BİR-SEN'DEN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ RESTİ
Eğitim-Bir-Sen, elinde geçerli mülakat ve yazılı puanı olmasına rağmen  21-27 Ekim tarihlerindeki atamada yüzlerce adaya tercih hakkı verilmemesi üzerine İnsan Kaynakları Genel müdürlüğüne  "Tüm adaylara tercih hakkı verilmelidir." konulu yazılı başvuru yapmıştı. (Başvurunun üzerinden 18 gün geçmesine rağmen Eğitim-Bir-Sen'in yazılı başvurusuna İnsan kaynakları genel müdürü Hamza Aydoğdu henüz cevap vermemiştir)
 
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif SELVİ, bunun üzerine MEB Şube Müdürlüğü Mağdurlarına yönelik yaptığı açıklamada:insan kaynakları genel müdürlüğüne  yazdıkları yazının takipçisi olduklarını söyledi.
 
Yazılı ve sözlüsü 70 in üzerinde olan herkes 21/27 ekim tarihlerindeki atamalarda tercih hakkı olduğunu ve tercih hakkı verilmediği için dava açma hakkının da bulunduğunu belirtti. Eğer İnsan kaynakları genel müdürlüğü  tüm münhal şube müdürü kadrolarına herkesi kapsayan bir atama yapmazsa dava açacaklarını ifade eden Latif SELVİ, mağdurların Eğitim-Bir-Sen Resmi İnternet Sayfalarında bulunan dilekçe örneği ile bireysel başvurularını yapmasını da tavsiye etti. 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol